به گزارش خبرگزاری مهر، گروه آموزشی مددکاری اجتماعی دانشگاه، در کارگاه آموزشی «ارزیابی در مددکاری اجتماعی روانپزشکی» که با حضور جمعی از مددکاران اجتماعی مرکز روانپزشکی رازی، و در قالب گروه‌های کوچک آموزشی برگزار شد، شیوه‌های ارزیابی فراگیر و چند سطحی با رویکرد مدیریت یکپارچه را مورد بررسی قرار داد.

رقیه برخورداری مسئول واحد مددکاری اجتماعی مرکز روانپزشکی رازی در این باره گفت: در حال حاضر پروتکل‌های خدمات پایه مددکاری اجتماعی بیمارستان در این مرکز روانپزشکی رازی اجرا می‌شود که این پروتکل‌ها مناسب بیمارستان‌های جنرال بوده و باعث مشکلاتی در روند ارزیابی و مداخلات مددکاران اجتماعی در بیمارستان روانپزشکی و مستندسازی ناقص فعالیت‌های مددکاران اجتماعی می‌شود.

وی افزود: طی نیازسنجی که سال گذشته در واحد مددکاری اجتماعی بیمارستان روانپزشکی رازی انجام شد، نبود دستورالعمل مشخص برای ارزیابی افراد مبتلا به اختلالات روانپزشکی یکی از دغدغه‌های جدی مددکاران اجتماعی شاغل در این مرکز بود.

برخورداری ادامه داد: در همین راستا، با توجه به سیاست‌های دانشگاه مبنی بر تعامل فضای آکادمیک و مراکز تابعه در به اشتراک گذاری دانش و تجربه با یکدیگر، گروه مددکاری اجتماعی دانشگاه و واحد مددکاری اجتماعی بیمارستان رازی، نسبت به طراحی الگوی مناسب سازی شده «ارزیابی چند بعدی در مددکاری اجتماعی روانپزشکی» با مشارکت فعال مددکاران اجتماعی مجرب و کارآزموده این مرکز اقدام کردند.

به گفته وی، در این الگو ضرورت توجه به ابعاد اجتماعی و به ویژه خانوادگی مشکلات این بیماران در نظر گرفته شده است و در خصوص مراقبین اصلی نیز ملاحظات خاصی وجود دارد. که پس از تکمیل ابعاد مختلف این الگو، فرم‌های اختصاصی مددکاری اجتماعی روانپزشکی تنظیم خواهد شد.

برخورداری در پایان، ابراز امیدواری کرد که با توجه به رویکرد چند بعدی و فراگیر این الگو، مددکاران اجتماعی بتوانند در همه بیمارستان‌هایی که به افراد مبتلا به اختلالات روانپزشکی ارائه خدمت می‌کنند، از آن بهره مند شوند.

نظر شما!!