به گزارش خبرگزاری مهر، وحیدرضا انارکی محمدی با تاکید بر اهمیت آموزش‌های شهروندی در آشنایی بیشتر شهروندان در حفظ محیط زیست گفت: با تلاش همکارانم در حوزه مدیریت پسماند ۶۵ هزار و ۹۹۵ شهروند شامل ساکنین واحدهای مسکونی، دانش آموزان، اصناف تجاری، اداری، مراکز فرهنگی و سرایداران از این آموزش‌ها بهره مند شدند.

او در ادامه طرح‌های ابتکاری منطقه و ابلاغی مرکز را در سال گذشته برشمرد و افزود: پخش زنده برنامه‌های شاد و موزیکال در شبکه‌های مجازی، برگزاری ویژه برنامه‌ای هفته بدون نایلکس، اجرای طرح شنبه‌های بدون پسماند، جمع آوری شیشه‌های ساختمانی، برپایی غرفه الکتروکاپ برای جمع آوری پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی، استفاده از اپلیکیشن در جمع آوری پسماند خشک در غرف و سطح محدوده، اجرای ویژه برنامه نذر سبز در تره بار رضویه، خرید و توزیع مخزن تفکیک به بیمارستان خاص جنوب شرق، برگزاری کلاسهای آموزشی ویژه آموزشگران و اهدای گل و گلدان به شهروندان در طرح استقبال از بهار از جمله این برنامه‌ها بوده است.

محمدی ادامه داد: طرح کاپ نیز با آموزش و توزیع مخزن از ساختمان شهرداری منطقه ۱۵ آغاز به کار کرد و در شهرک شاهد، خاورشهر و محله مظاهری که پیش از این نیز در طرح تفکیک زباله از مبدأ پیشرو بودند، به اجرا درآمد و تاکنون ۴ هزار ۲۶۰ خانوار در آن شرکت کردند.

شهردار منطقه در پایان با اشاره به اینکه ۳۲ غرفه بازیافت سطح نواحی هفتگانه با هدف رعایت موارد ایمنی و بهداشتی محل کار متصدیان سال گذشته ساماندهی شد افزود: به منظور حفظ زیبایی بصری و نیز نگهداشت شهر نواقص و مشکلات احتمالی غرفه‌ها رفع و تمامی غرفه‌ها شستشو و رنگ آمیزی شد.

او اظهار امیدواری کرد: تا سال جدید با تداوم آموزش‌ها و مشارکت مردم در طرح کاپ، این طرح در محله‌های دیگر این منطقه نیز اجرایی شود.

نظر شما!!