🔹مراسم اولین سالگرد شهادت سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی و اربعین شهادت دکتر محسن فخری زاده با حضور مسئولین شهرستانی و مدیران شهری در فرهنگسرای آفتاب باغستان برگزار شد.

🔹به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورا و شهرداری باغستان این مراسم به دلیل لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی بدون حضور و اجتماع مردمی و تنها با حضور جمعی از مسئولان و مدیران محلی و تعدادی از خانواده های معظم و معزز شهدا در فرهنگسرای آفتاب باغستان برگزار شد.

🔹حسن رنجبر شهردار باغستان به عنوان یکی از سخنرانان این مراسم گفت: افتخار و عظمت شهادت سردار این است که دستور شهادت ایشان را رئیس جمهور ابرقدرت ترین کشور جهان صادر کرد.

🔹وی در ادامه افزود:اگر سردار غیر از این به شهادت می رسید حق ایشان ادا نشده بود و خداوند خواست این مرد بزرگ در یک حادثه بزرگ به شهادت ایشان و شهادت ایشان را بزرگ قرار دهد وی خاطرنشان کرد انتقام فقط اقدام مقابله به مثل را کشتن نیست ما اگر به وظایف و تکالیف خود در مقابل خدا و مردم خوب عمل کنیم توانسته‌ایم انتقام خون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را بگیریم.

🔹جلال امامی رئیس شورای اسلامی شهر باغستان از دیگر سخنرانان این مراسم گفت: سردار یک شخص و فرد نبود سردار یک مکتب بود و توانست در دل جوانان و مردم ایران و کشورهای محور مقاومت قرار بگیرد و مردم قدرشناس ایران نیز انصافاً در مراسم تشییع سردار نشان دادند که برای شهدای خود و کسانی که برای امنیت آسایش و حفظ تمامیت ارضی ایران اسلامی ایثارگرانه جانفشانی می کنند احترام قائلند.

🔹 حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا بنی احمدی نیز دراین مراسم گفت: اینکه حضرت امام رحمه‌الله فرمودند شهیدنظر میکند به وجه الله، واقعا کلام پرمغزی است و تمام شهدای ما به چیزی غیر از خدا فکر نمی‌کردند.

🔹سردار کریم پور مشاور و همرزم شهید سلیمانی بعنوان سخنران ویژه این مراسم نیز با بیان خاطراتی از رشادت‌های این مرد بزرگ گفت: حاج قاسم در راس مجاهدان از محور مقاومت حمایت می‌کرد و فرماندهی بود که زندگی مجاهدانه ای داشت.

🔹وی در ادامه اظهارداشت: شهید سلیمانی از همه عنوان ها و صفات برتر و بزرگتر بودو در همه میدان های نبرد حاضر و فعال بود و مجاهدانه زیست و تمنای شهادت داشت.

🔹در پایان این مراسم با به رسم ادب از خانواده‌های معظم و معزز شهدای مدافع حرم با اهداء گل و لوح سپاس تجلیل شد.

🔹این مراسم به همت و تلاش حوزه فرهنگی اجتماعی ورزشی و بسیج و امور ایثارگران شهرداری باغستان در فرهنگسرای آفتاب برگزار شد.

 

 

 

منبع: شهرداری باغستان

نظر شما!!