یحیی گل محمدی در نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس با ذوب آهن در هفته ششم لیگ برتر حاضر شد و ضمن تشریح شرایط پرسپولیس، به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.
گل محمدی گفت: در این مسابقه مثل هر بازی دیگر برای کسب سه امتیاز می‌رویم. شرایط خوبی داریم. از لحاظ روحی و روانی آماده انجام بازی خوب هستیم.
وی افزود: مقابل تیمی بازی داریم که دوست دارد فوتبال بازی کند و سرعت خوبی دارد. فکر می‌کنم بازی جذابی را شاهد باشیم. امیدوارم فردا بتوانیم بازی خوبی انجام دهیم و از موقعیت هایمان استفاده کنیم و در فاز هجومی قوی باشیم.
سرمربی پرسپولیس در خصوص احتمال ابتلای بازیکنان تیمش به کرونا در بازی با ذوب آهن، گفت: از طرف ایفمارک دو تست از ذوب آهن گرفته شده است و کسانی که نباید بازی کنند، مشخص می‌شوند. نگرانی بابت این مسئله وجود ندارد. جا دارد از ایفمارک و سازمان لیگ تشکر کنم که حساسیت خوبی برای برگزاری سالم و دغدغه مسابقه داشتند.
گل محمدی در خصوص بیانیه‌های ذوب آهن درباره داوری‌ها و اینکه ممکن است عملکرد داور بازی با پرسپولیس را تحت تاثیر قرار بدهد، یادآور شد: در طول فصل ممکن است هر تیمی از داوری نفع ببرد یا ضرر کند. این ذات فوتبال است و نمی‌شود کاری کرد. کسانی که چنین ادعایی دارند و بخواهند روی تصمیم داور تصمیم منفی بگذارند، داوری را زیر سئوال می‌برند. هیچ داوری به خاطر پیش زمینه‌ای که وجود دارد نمی‌خواهد روی قضاوتش تاثیر منفی بگذارد. داور باید تمرکز خوبی روی صحنه‌ها داشته باشد. فکر نمی‌کنم مشکلی برای داوران ایجاد شود.
سرمربی پرسپولیس درباره لغو بازی این تیم با نساجی به دلیل عدم همکاری این باشگاه، ادامه داد: توقعی از هیچ تیم و باشگاهی نداریم که بخواهند کمکمان کنند. همانطور که تیم نساجی کاری نکرد. گلایه‌ای از این تیم نداریم. باتوجه به مشکلاتی که بخصوص بعد از صعود به فینال آسیا پیش آمد، هر تیمی جای ما بود، از هم می‌پاشید و به مشکلات بزرگتری می‌خورد، ولی ما تحمل و مبارزه کردیم. یکی یکی از پس مشکلات بر آمدیم. خدا را شکر تیمی را به یک ثبات رسانده ایم. از هرطرف که فکرش را کنید ضربه دیدیم از طرف مدیریت، امکانات کم، مباحث مالی همه جوره تحت فشار بودیم و متاسفانه دوره سختی را سپری کردیم. فکر می‌کنم از این مشکلات سربلند بیرون آمدیم و ان شاءالله بتوانیم به خواسته خود که هدف بزرگی است یعنی قهرمانی آسیا برسیم. همه تمرکزمان را می‌گذاریم تا قهرمان آسیا شویم.
گل محمدی درباره اینکه ترجیح می‌دهد بین نماینده ژاپن و کره جنوبی با کدام تیم در فینال آسیا روبرو شود، گفت: هر دوی آن‌ها فوتبال خوبی ارائه کردند و شایستگی خوبی به این مرحله رسیدند. هر تیمی مقابل ما قرار بگیرد، تیم قوی تری است. باید با قوی‌ترین تیم شرق آسیا بازی کنیم و برایمان فرقی هم نمی‌کند.
گل‌محمدی درباره دلیل کم گل بودن رقابت‌های لیگ برتر توضیح داد: این سوال خوبی است و دوست دارم درباره اش صحبتی داشته باشم. در یکی دو سال اخیر تیم‌های ما از لحاظ امکانات به ویژه زمین تمرین و بازی دچار مشکل شده‌اند. بیشتر زمین‌های مسابقات وضعیت خراب و بدی دارد و با مشکل روبه‌رو است. در این یکی دو سال به جای اینکه زمین‌ها بهتر شود بدتر شده است.
وی افزود: ضمن اینکه بحث توپ‌ها را هم داریم. دو سال قبل از توپ‌های دربی استار استفاده می‌شد که همه راضی بودند، اما هیچکس از توپ‌های ورژن جدید این برند راضی نیست. با این وجود امسال هم بدون هیچگونه تغییر از همان ورژن‌ها استفاده شد. می‌دانم بحث تحریم و مشکلاتی از این قبیل وجود دارد، اما باید نسبت به کیفیت توپ و زمین‌ها توجه بیشتری شود، زیرا به تبعیت از آن‌ها کیفیت مسابقات هم پایین می‌آید. مسابقات به همین دلیل کم گل می‌شود و کم گل زدن به همین امکاناتی است که وجود دارد.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره فشردگی بازی‌های این تیم پس از برگزاری دیدار لیگ قهرمانان آسیا گفت: کارمان سخت می‌شود، اما مجبوریم این شرایط را تحمل کنیم. باید برنامه‌ریزی به شکلی باشد تا فشار آنچنانی به بازیکنان ما وارد نشود و با فشردگی معقول و متعادل مسابقات خود را پشت سر بگذاریم.
گل‌محمدی درباره احتمال جدایی بشار رسن پس از دیدار نهایی لیگ قهرمانان اظهار داشت: صحبت درباره بشار زیاد است، اما ترجیح می‌دهم قبل از فینال درباره این موضوع چیزی نگویم. پس از برگزاری آن مسابقه حرف‌های زیادی برای زدن دارم.
گل محمدی در پاسخ به سئوالی مبنی بر میزان شانس عیسی آل کثیر مهاجم محروم پرسپولیس برای بخشش از سوی دادگاه عالی ورزش، تاکید کرد: اطلاع دقیقی از بحث پیگیری ندارم، ولی فکر می‌کنم شانس زیادی وجود ندارد. باتوجه به اتفاقات اخیر و مباحث حقوقی شانس زیادی نیست، اما ناامید نیستیم. اگر اتفاق خوبی رخ بدهد استقبال می‌کنیم.
وی در پایان با تمجید از عملکرد علیرضا بیرانوند دروازه بان سابق پرسپولیس در ترکیب تیم آنتورپ بلژیک در دیدار با تاتنهام انگلیس، گفت: داشتم بازی را تماشا می‌کردم. از بازی خوب بیرانوند خوشحال شدم. لیاقت او بیشتر از این‌ها است. امیدوارم در باشگاهش موفق باشد. بیرانوند توپ‌های زیادی گرفت و روی گل‌هایی هم که خورد مقصر نبود. او ستاره زمین بود

نظر شما!!