پس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ۹۱ هزار و ۴۷۲ تن افزایش یافت.

به گزارش «تابناک»؛ دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک و بر اساس آزمایش‌های انجام شده، از ظهر دیروز تا ظهر امروز، ابتلای ۹۹۱ تن به کووید-۱۹ قطعی شده است. این نخستین بار بعد از ۳۶ روز است که آمار مبتلایان جدید در کشورمان سه رقمی می‌شود.

جهانپور افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، ۹۶ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۵۸۰۶ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۷۰۹۳۳ تن بهبود یافته‌اند و البته ۳۰۱۱ تن از بیماران بستری از جمله افراد بدحال (Critical) هستند که امیدواریم با مراقبت‌های کادر درمانی، دعای خیر شما و الطاف حق بهبود پیدا کنند.

جهانپور در ادامه گفت: تا کنون ۴۳۲ هزار و ۳۲۹ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در ۱۲۶ آزمایشگاه مورد تایید وزارت بهداشت کشورمان به انجام رسیده است.

بر اساس آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۷.۶ درصد است که فاصله‌ای محسوس با نرخ مرگ در جهان، یعنی ۱۹ درصد دارد و به همین تناسب، «نرخ بهبود» در ایران ۹۲.۴ درصد است که وضعیتی امیدبخش نشان می‌دهد.

نظر شما!!