آخرین آمار مسمومیت و مرگ با مصرف الکل تقلبی در ایران

سخنگوی وزارت بهداشت کشورمان در ادامه نشست امروز خود، آمار‌های تجمیعی مسمومیت‌ها و مرگ و میر ناشی از مصرف الکل‌های تقلبی در کشور تا به امروز را این گونه اعلام کرد: متاسفانه از اول اسفند تا صبح امروز، ۵۰۱۱ نفر در کشور به دلیل مصرف الکل تقلبی دچار مسمومیت شدند که ۵۲۵ نفر از این مسمومین که به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند، جان خود را از دست داده اند.

این در حالی است که سوای این افراد، مصرف الکل‌های تقلبی جان عده دیگری را هم در این بازه در کشورمان گرفته است. این را می‌شود از توضیحات جهانپور دریافت که تاکید کرد آمار جان باختگان مصرف الکل‌های تقلبی در سازمان پزشکی قانونی کشورمان بالغ بر ۷۰۰ تن است. آماری که نشان می‌دهد برخی از افراد مسموم شده بی آنکه به مراکز درمانی منتقل شوند، جان باخته اند و آزمایش‌ها و بررسی‌های پزشکی قانونی مشخص کرده که علت فوتشان مصرف الکل تقلبی بوده است.

جهانپور در ادامه افزود: در حاضر حاضر ۲۲۹ نفر از این مسمومیت در بخش‌های عادی و ۴۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بستری هستند و ۳ هزار و ۴۵۱ نفر ترخیص شده‌اند. این در حالی است که مصرف الکل‌های تقلبی منجر به کم بینایی و نابینایی ۹۵ تن شده و ۴۰۵ نفر از مسموم شدگان به دلیل آسیب‌های وارده به کلیه هایشان، نیازمند دیالیز هستند.

نظر شما!!