170 حمله هوایی ائتلاف سعودی به شمال یمن

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز چهارشنبه اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف سعودی طی ساعات گذشته، بیش از ۱۷۰ بار به شمال یمن حمله کرده‌اند.

به گزارش المسیره، یحیی سریع گفت: ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از ۱۷۰ بار به دو استان «صعده»(شمال) و «حجه» (شمال غربی) حمله هوایی کرده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که «با وجود تداوم این حملات هوایی، شبه‌نظامیان نتوانسته‌اند به هیچ گونه پیشروی در مناطق مرزی یمن دست پیدا کنند».

وی روز دوشنبه گذشته در یک نشست خبری گفته بود که «ائتلاف سعودی در ۱۲ ساعت گذشته، بیش از ۳۰ بار به دو استان صعده و حجه، حمله هوایی کرده است».

سریع تاکید کرد که ائتلاف سعودی حمله به جبهه‌های مرزی یمن را تا حد زیادی افزایش داده است، اما با این وجود شبه‌نظامیان ائتلاف نتوانسته‌اند پیشروی کنند.

اعضای یک خانواده پنج نفره یمنی روز دوشنبه گذشته در حمله هوایی ائتلاف سعودی به یک خودروی در حال حرکت در استان صعده، جان خود را از دست دادند.

هزاران نفر از غیر نظامیان در جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن که از مارس ۲۰۱۵ (فروردین ماه ۱۳۹۴) همچنان ادامه دارد،  کشته و یا زخمی شده‌اند. ائتلافی سعودی از مارس ۲۰۱۵ (فروردین ۱۳۹۴) به بهانه‌های واهی جنگ علیه یمن را آغاز کرد تا به ادعای خودش ظرف مدت چند هفته این موضوع را فیصله دهد، اما اکنون پنج سال از این جنگ می‌گذرد و ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در مقابله با ائتلاف متجاوز نه تنها ضعیف شده بلکه روز به روز قویتر نمایان می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما!!