به گزارش روابط عمومی خبر باغستان :

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند:
نظام اسلامی اجازه هیچ گونه انحراف و فسادی را به مسؤولان نمی‌دهد و بر مبنای ارزشهای اسلامی، با رخنه هرگونه فساد در مجموعه مدیریتی کشور برخورد می‌کند.

رضا سرخیل: متاسفانه شورای باغستان در دوره چهارم نیز همچون این دوره دچار مشکل شده و بخاطر تخلفات برخی از آنها جایگاه خود را از دست داده و آن روزها نیز دو تن از اعضای شورا بازداشت شدند .

این حماقت وکوتاهی آغاز آبروریزی برای شهر وشهروندان و جان گرفتن افرادی شد که روزی بنا به دستور مقامات امنیتی از داشتن جایگاه مدیریتی در شهرداری باغستان منع شده بودند،این خیانت به امانت ” آرای مردم ” سبب گردید تا هرکس و ناکس به خود اجازه بدهد دراین شهر قد علم نماید .

دیگر افسار کار از دست شورای چهارم خارج شده و حرفشان جائی خریدارنداشت ، صداهای ضبط شده بیرون آمد وحرمتها شکسته شد تا جائی که نامه شورا به پشیزی ارزش نداشت .
در این وا نفسا مدیریت شهری به دست افرادی افتاد که حد و اندازه آنها روستائی در شهرهای مرزی بود نه شهری به این بزرگی در استان تهران ، سمیع پور آمد و کسانی که از خلق و خوی بازرس گونه او خوششان نیامد و او را مانع چپاولشان از بیت المال و بازداشت همکارشان می دانستند اورا استیضاح نمودند ، استیضاحی که سوالهای طرح شده در آن نشان از خصومت داشت نه دلسوزی برای شهر و شهروندان .

سمیع پوررفت ، بدون هیچگونه صورتجلسه ای میرزمانی کلید داراتاق شهردار باغستان شد ، کشمکشها در زمان میرزمانی ادامه داشت تا جائی که در اواخر مدیریت ایشان این درگیریها و کشمکشها در نامه نگاریهای اداری به چشم می خورد ، شورای دوره پنجم در اوج مشکلات شهری آغاز به کار نمود و به خاطر عدم ابقاع ، میرزمانی شهر باغستان را بدون هیچگونه صورتجلسه ای ترک نمود.

حال باغستان میراث دار میلیاردها بدهی ، هزاران ساخت و ساز غیر مجاز و… می باشد که اینها همه ثمره عدم نظارت صححیح مسئولین و دستگاههای نظارتی در سطح شهر ، شهرستان و حتی استان می باشد.

در زمان آغاز به کار دوره پنجم شورای اسلامی شهر باغستان ، شهروندان این شهر با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب ، در جهت روشن شدن اذهان عمومی و استیفای حقوق شهروندی خود، طی طوماری از ریاست و اعضای شورا به عنوان نماینده قانونی خود خواستند تا انتظار تحقیق و تفحص از شهرداران سمیع پور و میرزمانی را در دستورکار خود قرار دهند.

آنها در این طومار آورده بودند مگر می شود در یک کشور اسلامی مسئولی بر سمتی نصب و از آن سمت عزل شود بدون تنظیم حتی یک برگ صورتجلسه؟!
چگونه شهردار میرزمانی و سمیع پور درمقابل اینهمه ساخت و ساز غیرمجاز، بکارگیری غیر قانونی نیرو ، حیف و میل بیت المال و… پاسخگو نبوده و هیچکس هم آنها را مواخذه نکرد ؟!؟

چگونه است امروز شهر ما میلیاردها بدهی بالا بیاورد به جهت نا کارآمد بودن و کم کاری مدیران شهری ، باز هم امروز شاهد حضور برخی از اینها بر سر مسندشان باشیم ؟!

آنها از نمایندگان خود در اردوگاه شورای شهر خواستند سر فصل تحقیق و تفحض مورد اشاره شامل موارد ذیل باشد :

۱- بررسی صورت وضعیتهای مالی شهرداری باغستان در مقاطع زمانی:
الف : ۱۳۹۲ شروع به کار شورای چهارم .
ب: ۱۳۹۴ پایان کار شهردار سمیع پور و آغاز بکار میرزمانی .
ج: ۱۳۹۶ پایان کار میرزمانی و شورای دوره چهارم .
د: بررسی پرداختهای صورت گرفته به شهرداران و مسئولین واحدها بالاخص امور اداری.
ه: بررسی لیست پرداختی ماده ۱۶ و ۱۷ .
و به صورت ویژه چگونگی ی هزینه کرد سال ۹۶ با توجه به عدم تصویب بودجه سال ۹۶ تا این لحظه .

۲- بررسی وضعیت انعقاد قرردادها :
الف : نحوه تنظیم .
ب: نحوه اجرا .
ج : چگونگی رسیدگی به صورت وضعیت پیمانکاران .
د : بررسی وضعیت پرداختهای صورت گرفته .

۳- بررسی وضعیت ساخت وسازهای غیر مجاز در طول سالهای ” ۹۳تا ۹۶ “ که پخش کلیپهائی در فضای مجازی، در همین راستا قلب شهروندان را به درد آورده “ .

۴- بررسی وضعیت استخدامها و بکار گیری نیرو : نحوه جذب و بکارگیری نیروهای غیر مجاز در طول ۲ سال مدیریت میرزمانی .

۵- بررسی علت برخورد سلیقه ای ، با حب و بقض ، کینه ورزی ، و سفارشی با پرسنل :
الف : جابجائی ها ” مصداقا بکارگیری نیروهای پیمانکار فضای سبز در حساس ترین واحد شهرداری بنا به سفارش برخی مسئولین .
ب: توبیخ ها .
ج: در اختیار کارگزینی قراردادن برخی کارمندان تاثیر گزار و زحمتکش به جهت اختلاف تفکر .
د: اخراج و بیکار کردن پرسنل شهرداری ” نان آور خانه” ، به جهت داشتن خصومت شخصی و غیر اداری و …

این نامه در شورا ثبت و ریاست و اعضای شورا قول پیگیری دادند ، اما عجیب است ، برخی از آنهایی که خلف وعده نمودند امروز خود در بازداشت به سر می برند.

هر چند که امروز مطرح کردن این صحبتها به جهت رضای مردم نبوده و رانده شدگان برای بقاء خود دست و پنجه می زنند ولی با این ، حال که پس از سالها به خواسته خود این آقایان قرار است وضعیت بدهی شهرداری از زمان شهردار سمیع پور تا به امروز بررسی شود ، حق است که با مستقر شدن دستگاهها نظارتی و امنیتی وضعیت کلی شهر در این زمانها مورد بررسی قرار گیرد تا شاید آنهائی که چکهای حامل از شهروندان دریافت نموده ، بدون قرارداد پیمانکار به کارگرفته اند ، باغات را چهاردیواری و طبقات مازاد بدون تامین پارکینگ داده اند و… دستشان برای مردم رو شود .

مگر شهر را طلا گرفته اند که پس از اینهمه هزینه کرد ۹۰ میلیارد هم بدهی برای شهر به یادگار گذاشته باشند!؟

بدیهی است درصورت عدم توجه به خواسته به حقمان { بعنوان یک شهروند باغستانی } مجددا با تهیه بنرمزین به امضاء جمعی ازشهروندان دردفتر استاندارمردمی و ولایت مدارحضور یافته و پیگیر امور خواهیم بود.

انتهای خبر/خبر باغستان
www.khabarbaghestan.ir
___________________________________________
www.khabarbaghestan.ir | پایگاه خبری ، خبر باغستان

نظر شما!!