به گزارش خبرنگار مهر، برنامه واکسیناسیون در کشور از اسفند ۹۹ با کادر درمان شروع شد و در ادامه به افراد سالمند، بیماران خاص، جانبازان و…، رسید. هر چند این روند با تاخیر دنبال می شود و تا کنون حدود ۱۱.۲ میلیون دوز واکسن در کشور توزیع شده که از این میزان بیش از ۸ میلیون دوز آن تزریق شده است.

علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با عنوان این مطلب که در صورت وجود واکسن مکفی آمادگی و ظرفیت افزایش واکسیناسیون در برخی از مراکز تجمیعی را داریم، گفت: باید توجه داشت که پروسه توزیع واکسن در تهران و مراکز محیطی زمان بر است.

وی افزود: در حال حاضر در مراکز ما واکسیناسیون نوبت دوم کادر درمان، دوز اول ۷۰ سال به بالاهای جامانده، دوز دوم ۷۰ سال به بالا و بیماران خاص جامانده انجام می‌شود که آمار قابل توجهی است.

به گفته زالی، با توجه به افزایش احتمالی روند واکسیناسیون در روزهای آتی به پیشنهاد معاونان بهداشتی سه دانشگاه تعدادی از مراکز تجمیعی واکسیناسیون در اختیار نیروهای مسلح برای تسریع این امر قرار گرفته است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۵ میلیون و ۸۹۱ هزار و ۳۸۵ نفر در کشور موفق شدند دوز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۲۵۲ هزار و ۲۱ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۸ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۴۰۶ دوز رسید.

مقایسه روزانه آمار واکسیناسیون در کشور نشان می دهد که در شبانه روز گذشته ۲۰۵ هزار و ۱۴۳ دوز واکسن تزریق شده است.

در همین حال وزیر بهداشت وعده داده بود که میزان تزریق روزانه واکسن به مرز ۵۰۰ هزار دوز برسد که هنوز این وعده محقق نشده و بالاترین میزان تزریق در هفته گذشته ۲۵۳ هزار دوز در یک روز بوده است.

نظر شما!!