طاهری فرماندار شهریار ضمن گرامیداشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و تبریک هفته‌ معلم به جامعه بزرگ فرهنگیان، بر جایگاه و نقش والای معلمان به عنوان استوانه‌های نظام تعلیم و تربیت در راستای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و توسعه همه‌جانبه جامعه تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار، نورالله طاهری فرماندار شهریار پیامی را به مناسبت فرارسیدن هفته معلم صادر کرد که به شرح ذیل است.

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

فَاسْئَلُوا اهْلَ الذِّکْرِ انْ کُنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ
« اگر نمی ‌دانید، از آگاهان بپرسید» ( نحل/ ۴۳)

علم به عنوان مهم‌ترین سرمایه بشری در طول تاریخ قلمداد شده و جامعه توسعه یافته آنجایی است که تعلیم و تعلم به عنوان چراغ راه آن جامعه باشد و بار این حرکت عظیم بر دوش معلمان، عالمان و مربیان است.

ارزش کار تعلیم و تربیت و معلمی به اندازه‌‌ای بوده که به فرموده قرآن کریم هدایت یک فرد مساوى زنده کردن همه افراد جامعه است و انبیا و ائمه اطهار علیهم السلام به عنوان معلمان بزرگ تاریخ سعی در انتقال و تعلیم آموزه‌های الهی به جامعه بشری بودند.

روز معلم یادآور استاد شهید مرتضی مطهری، عالم و مجاهدی فی سبیل‌الله است که در راه معرفی اسلام ناب و مقابله با افکار و جریانات فکری انحرافی با سلاح زبان، منطق و قلم جهاد پیوسته می‌کرد و گویا مطالب و صحبت‌های وی پس از گذشت سال‌ها زنده و پویا است.

اینجانب ضمن گرامیداشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و تبریک هفته معلم به تمامی فرهنگیان محترم کشور من جمله فرهنگیان عزیز شهرستان شهریار و تقدیر از تلاش‌های ایشان در سنگر تعلیم و تربیت من جمله زحمات دوچندان در طول مبارزه با بیماری کرونا و آموزش مجازی، سلامتی و توفیقات روزافزون را برای این قشر فرهیخته از خداوند سبحان خواستارم.

 

منبع: فرمانداری شهریار

نظر شما!!