دانستن نکاتی درباره همسرداری مدرن

1- در کلیه موارد معیشت اعم از تملک، درامد و… از کلمه ما استفاده کنید نه من و نه تو. فراموش نکنید که زندگی مشترک آغاز شده و دیگر من و تو معنی و مفهومی ندارد.

2- هدیه دادن و مهر و محبّت به همسرتان را بیشتر کنید و از خریدن هدایای اگرچه کوچک هرازگاهی امتناع نکنید.

3- یک مورد قابل توجه اینکه با تعریف و تمجید کردن از خویش و ایجاد احساس برتری خود نسبت به همسرتان، اعتماد به نفس او را پائین نیاورید.

4- همسر خویش را همان طور که هست بپذیرید. هیچ وقت با هدف تغییر فرد مقابل، وارد ارتباط و ازدواج نشوید. هر شخصی امکان دارد خصوصیت های منفی خود را داشته باشد. بعنوان یک قانون این را در ذهن خود نگه دارید؛ شما حق عوض کردن کسی را ندارید.

5- به درد و دل های همسرتان گوش دهید. در موقع حرف زدن همسرتان، تنها به سخنان وی گوش دهید و هیچ کار دیگری نکنید. به صحبت هایش عکس العمل مناسب نشان دهید و احساساتش را به رسمیت بشناسید.

6- با خانواده همسرتان جانب تعادل را رعایت کنید. رابطه بیش از حد نزدیک و بدون هیچ حد و مرزی مناسب نیست. نه خیلی نزدیک، نه خیلی دور.

7- هنگامی که همسرتان با شما درد دل می کند و راز دلش را با شما در بین می گذارد، احساساتش را بپذیرید و به وی نگویید که اسرار درونش ناخوش‌آیند و بی رحمانه است.

8- هیچ وقت از کارهایی که همسرتان برای جلب محبّت شما انجام می دهد انتقاد نکنید به عنوان مثال هنگامی که او به شما محبّت می کند، آنرا بیش از حد لوس ندانید وی به شیوه خود ابراز محبّت می کند.

9- وی را به دوست نداشتن و فراری بودن از همسر و زندگی متهم نکنید. برای این که وی اعتقاد دارد که شریک زندگی اش را دوست دارد و از او گریزان نیست ولی به نظرش وی را متهم به چیزی می کنید که در موردش صدق نمی کند و این مسأله باعث کدورت در روابط می شود.

10- چنانچه دلخوری دارید، آنرا بیان کنید. همسر شما توانایی ذهن خوانی ندارد، با سرسنگین رفتار کردن یا قهر کردن مسأله ای حل نمی شود و وی نمی فهمد مشکل کجاست تا آنرا حل کند.

11- اجازه ندهید اختلافاتتان طولانی شود. در نخستین فرصت وقتی خالی کرده و در موردش صحبت کنید. اجازه ندهید مشکلات و ناراحتی ها انباشته شوند. تا هنگامی که مسأله حل نشده و ناراحتی برطرف نشده از مسأله گذر نکنید.

12- دفاع از خود را بس کنید. این مشکلی را حل نمی کند. تلاش کنید شنونده خوبی باشید. خوب گوش دادن بهترین هدیه ای است که میتوانید به شریک زندگیتان بدهید. از همین حالا تمرین کنید تا بتوانید بدون قطع کردن حرف طرف مقابل تان، خوب گوش کنید. پس از حرف همسرتان میتوانید از او سوال کنید که آیا نوبت من شده که حرف بزنم؟

13- همیشه حق با شما نیست. همیشه این شما نیستید که درست می گویید. تلاش کنید کمی از اختلاف تان فاصله بگیرید و از دور نگاه کنید. اکنون وقت آن است که درست ببینید. حتماً به همین شکل است که طرف مقابل هم مقصر است ولی به خود یادآوری کنید که من هم بی تقصیر نبودم. چنانچه هر یک از ما آدم های منطقی تری باشیم روابط مان بی تنش تر خواهد بود. روی خودتان تمرکز کنید و برای اصلاح عیب هایتان تلاش کنید.

14- مردان پیش از این که به شخصیت یک زن توجه کنند، نخست سر و وضع ظاهری وی را می بیند و همسر شما هم از این قانون مستثنی نیست و هنگامی که به منزل می آید دوست دارد شما ظاهر آراسته و پوشش زیبایی داشته باشید.

او دوست دارد همواره همسرش از نظر درونی و ظاهری هرروز برای او تازه تر و جذاب تر باشد و وقت مراجعت به منزل با یک زن زیبا و طناز، سرزنده و خنده رو و شاداب، روبرو شود و این احتیاج و انتظار حقیقی یک مرد از همسر خویش است.

ولی اگر شما از جذابیت های ظاهری خود برای تسلط به همسر و رسیدن به مقاصد پنهانی استفاده نمایید و هدفی غیر از جلب و بیان محبّت داشته باشید، او می فهمد و واکنش متفاوتی دربرابر خواسته شما نشان خواهد داد.

15- شاید خیلی از راه ها را امتحان کرده باشید، ولی باید بتوانید راهی را که مختص زندگی خودتان است پیدا کنید؛ راهی که برای شادمان کردن و به صمیمیت رسیدن با همسرتان جواب بدهد.

16- قهر نکرده و در موقع دعوا رختخوابتان را از هم جدا نکنید.

 

 

منبع: بیتوته

نظر شما!!