به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال از تلاش دولت «بایدن» برای آماده سازی فهرست رسمی شرکت‌های دخیل در پروژه خرید گاز از روسیه موسوم به «نورد استریم ۲» جهت اعمال تحریم‌های احتمالی علیه آنها خبر داد.

این نشریه امروز با انتشار مطلبی تحت این عنوان نوشت: «یک مقام آلمانی که نام وی فاش نشده اعلام کرده که دولت آمریکا مذاکراتی را با برلین در راستای آینده پروژه نورد استریم ۲ آغاز کرده و پیام تهدید آمیز مبتنی بر احتمال قرار گرفتن شرکت‌های دخیل در ساخت این پروژه در فهرست تحریم واشنگتن را به طرف آلمانی منتقل کرده است».

لازم به ذکر است بر اساس اعلام قبلی کاخ سفید، امروز سه شنبه آخرین فرصت کناره گیری شرکت‌های فعال در پروژه خط لوله انتقال گاز نورد استریم ۲ از این پروژه بوده که در صورت امتناع این شرکت‌ها، از نظر دولت آمریکا آنها تحریم‌های این کشور علیه پروژه مذکور را نقض کرده و در فهرست تحریم‌های واشنگتن قرار خواهند گرفت.

دولت بایدن از زمان روی کار آمدن تا کنون، چند بیانیه در خصوص پروژه خط لوله گاز نورد استریم ۲ صادر کرده و ماه گذشته نیز «جن ساکی»، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرد رئیس جمهور بایدن، این پروژه را «توافقی بد برای اروپا» دانسته و به دنبال مذاکره با شرکای اروپایی خود در راستای پا پس کشیدن از این پروژه است.

نظر شما!!