شهردار باغستان با اشاره به انجام ۸۵۰ مورد عملیات امداد و نجات در ۹ ماهه نخست سال و اختصاص ۶۰۰ مورد عملیات اطفاء حریق اماکن و محیط‌های مختلف از این آمار، گفت: با توجه به اهمیت بالای موضوع ایمنی و رویکرد مثبت مدیریت شهری باغستان، بازسازی و تکمیل ایستگاه‌های آتش‌نشانی محلات مهدیه، نصیرآباد، باباسلمان و شهرک صنعتی گلگون و همچنین تجهیز امکانات و ادوات تخصصی طی یک سال گذشته صورت پذیرفته است.

🔹به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری باغستان، دکتر حسن رنحبر شهردار باغستان با اشاره به بخشی از عملکرد سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری باغستان از ابتدای سال ۹۹، اظهار کرد: در شرایط امروز کشور و توسعه روزافزون شهرها به ویژه در حاشیه پایتخت، توجه به موضوع ارائه خدمات ایمنی و حفظ جان و مال مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

🔹وی افزود: باغستان با توجه به نزدیکی به پایتخت از موقعیت ویژه‌ای برخوردار بوده و در طول سالیان گذشته پذیرایی جمعیت زیادی از سرتاسر کشور بوده و اهمیت توجه به حوزه امداد و نجات و سازمان آتش‌نشانی بسیار ضروری است.

🔹شهردار باغستان با اشاره به عملکرد و آمار این این سازمان در ۹ ماهه نخست سال بیان کرد: در ۹ ماهه نخست سال جاری حدود ۸۵۰ مورد ماموریت امداد و نجات توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری باغستان صورت پذیرفت.

🔹دکتر رنجبر گفت: در میان مجموع عملیات‌های اجرا شده، ۶۰۰ مورد به حوادث اطفاء حریق و آتش سوزی و الباقی به سایر عملیات‌های امدادی اختصاص داشت که درصد عمده‌ای از عملیات‌های اطفال به حریق در باغات، اراضی کشاورزی و دامداری بوده که به ویژه در فصل گرما قسمت زیادی از توان عملیاتی سازمان را دربرگرفته بود.

🔹وی با اشاره به حریق منازل مسکونی و اماکن صنعتی و تولیدی در رتبه‌های بعدی عملیات‌های اطفا حریق ادامه داد: شهروندان بایستی رعایت نکات ایمنی را به منظور جلوگیری از بروز هر گونه حوادث در محیط منزل، کار و سایر اماکن عمومی همواره مدنظر داشته باشند.

 

 

منبع: شهرداری باغستان

نظر شما!!