گاهی اوقات می‌خواهیم از فعالیت‌های خود در گوگل اطلاع داشته باشیم یا شاید چیزی را از تاریخچه‌ گوگل خود حذف کنیم.

برای بسیاری افراد، سؤال‌هایی از جمله چگونگی دسترسی به همه فعالیت‌هایی که تاکنون در گوگل داشتیم و حذف برخی موارد تاریخچه گوگل وجود دارد. پاسخ همه‌جانبه‌ این سؤال‌ها را بخوانید.
گوگل همه‌‌ کارهای شما را می‌بیند!
۱. آگاهی‌دادن به کاربران اینترنت: گوگل همه چیز را درباره شما می‌داند
در ابتدا بهتر است بدانید، گوگل با استفاده از نرم‌افزار‌هایی که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، اطلاعات دریافت می‌کند. درباره اینکه الان شما کجا هستید و به کجا می‌روید (گوگل مَپ)، نیاز‌های شما در زمان‌های مختلف (سرچ گوگل)، محل زندگی و محل کار شما (دسترسی به لوکیشن و تخمین حداکثر اقامت شما در محل) و غیره.
ممکن است گوگل یک سیستم پشتیبانی اطلاعات نیز داشته باشد، اما می‌توانیم با شناسایی و حذف تاریچه و اطلاعات خود از گوگل، دسترسی به اطلاعات خود را سخت‌تر کنیم.
۲. چطور فعالیت‌های خود در گوگل را ببینیم؟
ابتدا بررسی کنید که گوگل شما شخصی‌سازی شده است (یعنی گوگل به واسطه جیمیل یا شماره تلفن شما را شناسایی می‌کند) یا خیر. اگر شخصی‌سازی کردید، کلمه ((Google My Activity)) را جستجو کنید. صفحه‌ای مانند تصویر زیر برای شما باز می‌شود.
گوگل همه‌‌ کارهای شما را می‌بیند!
صفحه را پایین بیاورید تا گزینه ((internet history)) را مشاهده کنید. روی آن کلیک کنید. حالا شما می‌توانید هر فعالیت اینترنتی که در گوگل انجام دادید، ببینید.
گوگل همه‌‌ کارهای شما را می‌بیند!
۳. چطور چشم گوگل را از خود برداریم؟
قدم اول: این اتفاق خوبی است که گوگل دیگر اطلاعات شما را ذخیره نکند. جهت این فرایند تنها کافی است به گزینه ((My Google Activity)) و سپس به ((Activity Controls)) بروید. مطابق شکل زیر گزینه ((Web & App Activity)) را خاموش کنید.
گوگل همه‌‌ کارهای شما را می‌بیند!
قدم دوم: روی گزینه ((Pause)) کلیک کنید.
گوگل همه‌‌ کارهای شما را می‌بیند!
قدم سوم: برای اینکه دیگر گوگل از شما تاریخچه‌ای را ثبت نکند، بهتر است در آخر مطابق عکس زیر روی گزینه ((Delet Activity by)) کلیک کنید.
گوگل همه‌‌ کارهای شما را می‌بیند!
قدم چهارم: روی گزینه ((All time)) کلیک کنید.
گوگل همه‌‌ کارهای شما را می‌بیند!
دیگر گوگل از فعالیت‌های شما در فضای اینترنتی خود، تاریخچه‌ای را ثبت نمی‌کند

نظر شما!!