خانم زهرا شیخی ضمن تبریک روز پرستار به کادر درمان در شرایط سخت این روز‌ها اظهار داشت: مقاومت کادر درمانی کشورمان در مقابله با ویروس کرونا تحسین برانگیز است
وی با اشاره به این که موضوع بیماری کرونا از اولویت‌های مهم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به شمار می‌رود افزود: بیشتر اعضای این کمیسیون پزشک می‌باشند و قبل از سوگند وکالت، سوگند پزشکی خورده ایم و نسبت به سلامت مردم کشوربسیار حساس هستیم.
خانم شیخی اظهار داشت: ویروس کرونا رفتار‌های ناشناخته‌ای را از خود نشان می‌دهد بنابراین میطلبد دقت عمل و مباحث علمی باید در سطحی باشد تا بی خطرترین راهبرد‌های علمی را دنبال کند.
وی ادامه داد: الان در دنیا با راهبرد‌های بهداشتی و درمانی روبرو هستیم که خیلی موفق آمیز نبوده است، همچنین سوالات مهم علمی در پروتکل‌های اجرایی برای مقابله با این ویروس مطرح است و رویکرد‌ها باید به گونه‌ای باشد تا صلاح مردم در نظرگرفته شود. چرا که خط قرمز ما سلامت مردم است.
او با اشاره به اخبار برخی کشور‌ها تصریح کرد: این اخبار حساسیت را برای ما بیشتر می‌کند تا با راهبرد‌های علمی و بهداشتی و درمانی و به شکل بومی تجربیات مان را پیش ببریم.
خانم شیخی با اشاره به این که جلسات مهمی برای تسریع تولید واکسن کرونا در این کمیسیون تشکیل شده است افزود: یکی از موضوعات راهبردی در بخش علمی خود واکسن کروناست و قطعا این حق را برای مردم قائلیم که بهترین تصمیم را بگیریم.
وی اضافه کرد: ترجیح می‌دهیم خط تولید داخل معطل نماند و با اقلیم وشرایط ژنتیکی مردم کشور تصمیم گیری شود

نظر شما!!