رییس بیمارستان سینا تهران با اشاره به کاهش آمار کرونا و کاهش ورودی به این بیمارستان، این وضعیت را شکننده خواند و در عین حال نسبت به افزایش مجدد بیماری در پی برگزاری دورهمی‌ها و مراسمی همچون شب یلدا، هشدار داد.

آقای دکتر محمدطالب‌پور افزود: دیگر درخواست رعایت نکات بهداشتی و مراجعه نکردن به اماکن شلوغ و مهمانی‌ها از مردم از سمت ما به نوعی التماس شبیه است. باید از شب یلدا، عید و… چشم‌پوشی کرد تا زنده بمانیم و شرایط مانند قبل شود.
رئیس بیمارستان سینا گفت: یک هفته مانده به آغاز محدودیت‌های جدی در اول آذرماه، به تدریج سیر ورودی به بیمارستان کاهش یافت یعنی در روز‌های اول و دوم پس از آغاز محدودیت‌ها تعداد ورودی به بیمارستان‌هایمان حدودا نصف شد.
وی افزود: پیش از این ۴ بخش به بیماران کرونایی اختصاص داشت که یک بخش بسته شد و یک بخش دیگر هم در شرف بسته شدن است و تقریبا ۵۰ درصد تخت‌های عادی پذیرش کننده بیماران کرونا در حال کاهش است. با کم شدن ورودی به بیمارستان تعداد مریض‌های بستری هم کم شدند.
رییس بیمارستان سینا، تاکید کرد: البته وضعیت فعلی کاملا شکننده است و متناسب با افزایش مواجهه مردم با هم و رعایت نکردن شیوه نامه‌ها این توفیقات هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد و آمار مجددا افزایشی می‌شود. با افزایش ضریب همکاری مردم در رعایت نکات بهداشتی، ورود به بیمارستان و بیماری‌زایی کاهش می‌یابد. با افزایش مشارکت مردم در رعایت نکات بهداشتی حتی درصورت حضورشان کنار یکدیگر این آمار می‌تواند کمتر شود. تنها گزینه موثر فعلی اجبار‌هایی است که به واسطه محدودیت‌ها عملی شده است.
دکتر طالب پور افزود: نمی‌توانیم بگوییم بیماران فعلی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند بدحال‌تر هستند، چون آمار مراجعات کاهش یافته است. حتی تعداد مرگ و میر ما در این هفته نسبت به هفته قبل کمتر شده است، البته این کاهش آمار چندان فاحش نیست.
رئیس بیمارستان سینا درباره در دسترس بودن دارو و تجهیزات پزشکی، اظهار کرد: خوشبختانه ما در مرکزمان مشکلی نداریم و حتی از نظر دسترسی به اکسیژن که یکی از حیاطی‌ترین مسائل درمانی است وضعیت مناسبی داریم و مخازن و اکسیژن‌ساز هم برایمان فراهم شده است.
آقای طالب پور در پاسخ به این سوال که آیا روند مراجعه مبتلایان به آنفلوآنزا با توجه به سردتر شدن هوا آغاز شده است یا خیر، گفت: گزارش واقعی داده نشده است. با توجه به علائم مشترک همه مراجعه کنندگان را با فرض کرونا بررسی می‌کنیم مگر خلاف آن ثابت شود. بر خلاف تصور اولیه امسال شیوع آنفلوانزا به دلیل افزایش مراقبت‌ها چندان بالا نبوده است.
رییس بیمارستان سینا درباره ارائه خدمات به بیماران غیرکرونایی، تصریح کرد: در این دو هفته که محدودیت اعمال شد اعمال الکتیو را به حداقل رساندیم، ولی از شنبه (۱۵ آذر) اعمال الکتیو هم افزایش یافته است. ما یک سوم ظرفیت تخت‌ها را به مبتلایان کرونا اختصاص داده‌ایم. دو سوم مابقی مملو از مریض غیرکرونایی است و تمام رشته‌های تخصصی دیگر فعال هستند. در قسمت کرونا هم استادان غیرمرتبط را به کار نگرفتیم که آن‌ها بتوانند به کار‌های تخصصی خود بپردازند و سایر درمانگاه‌های ما باز هستند

نظر شما!!