نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهارات تفرقه افکنانه اردوغان رئیس جمهور ترکیه را محکوم کردند.

به نقل از خانه ملت؛ آقای سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با محکوم کردن اظهارات اردوغان، در تذکر شفاهی خود ضمن تاکید بر یکپارچگی ملت بافرهنگ و ریشه دار ایران اسلامی گفت: هم نوا با ده‌ها هزار شهید و جانباز مدافعین این مرز و بوم از جمله خطه شهیدپرور آذربایجان ندا سر می‌دهیم «آذربایجان جانباز، از انقلاب، ایران و رهبری جدا نمی‌شود»، و این سخنان تفرقه افکنانه را محکوم می‌کنیم.
اردوغان حداقل یک بار تاریخ جمهوری اسلامی ایران را مرور کند
آقای علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس نیز در نشست علنی امروز در تذکری گفت: اظهارات آقای اردوغان را قویا محکوم می‌کنم؛ به نظرم وی، خودش هم متوجه نشد که چه گفته است.
وی به رئیس جمهور ترکیه نصیحت کرد که تاریخ جمهوری اسلامی ایران را حداقل یک بار مرور کند.
محکومیت اظهارات سخیف رئیس جمهور ترکیه
آقای عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده مردم سروستان در مجلس هم در تذکری ضمن محکوم کردن اظهارات سخیف رئیس جمهور ترکیه گفت: به آقای اردوغان می‌گوییم که اگر بسیاری از نمایندگان جواب شما را ندادند دلیلش این بود که فرزندان غیور آذربایجان با زبان شما جوابتان را دادند و همین کفایت می‌کند.
دخالت در موقعیت‌های مرزی بی جا است
آقای سیدسلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس نیز در تذکری گفت: اظهارات رئیس جمهور ترکیه نسبت به موقعیت‌های مرزی را رد می‌کنم. امت واحد آذربایجان امت اسلام است و روح و دلشان یکی است.

نظر شما!!