به نقل از خانه ملت؛ آقای حسن نوروزی با اشاره به موضوع تحریم‌های دارویی ایران و ادعای آمریکا درمورد معافیت اقلام بهداشتی و دارویی از تحریم ها، گفت: غیر قانونی و غیر انسانی بودن تحریم‌های یکجانبه، بار‌ها در قطعنامه‌های شورای حقوق بشر و مجمع عمومی سازمان ملل متحد مورد تاکید قرار گرفته است.

ادعای معافیت اقلام بهداشتی و دارویی از تحریم‌ها کذب است

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی مجلس افزود: تحریم‌های آمریکا موجب نقض حقوق بشر و حقوق اساسی و بنیادین ملت ایران شده و ادعای معافیت اقلام بهداشتی و دارویی از تحریم‌ها کذب است.
نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس تصریح کرد: ما با ۱+۵ مذاکره و توافق کرده و حسن نیت خود را نشان دادیم و حتی قدرت هسته‌ای خود را کاهش دادیم و به هر آنچه تعهد داده بودیم، عمل کردیم؛ اما متاسفانه در اولین وهله آمریکا بود که از برجام خارج شد و زیر میز برجام زد.
نماینده مردم در مجلس به همدستی اروپا با آمریکا در موضوع برجام اشاره و خاطرنشان کرد: دولت‌های اروپایی به عنوان سربازان آمریکا عمل کردند و در حقیقت هرچه آمریکا تحریم کرد، آن‌ها قبول کردند؛ پول‌های ایران را ندادند و با ما معامله نکردند، حساب‌های بانکی ما را بستند و امروز چه انتظاری دارند؟

اینستکس و کانال مالی وقت کشی اروپایی‌ها بود

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان اینکه سه کشور اروپایی برجام به جای اینکه پاسخگوی عملکرد خود باشند بیانیه صادر می‌کنند، اظهار کرد: تاکنون هیچ اقدامی که نشان دهنده پایبندی اروپایی‌ها به برجام باشد ندیده ایم و اینستکس و کانال مالی نیز وقت کشی اروپا تحت فشار آمریکایی‌ها بود که در برجام بمانند و در واقع خیری از کمک‌های اروپایی‌ها ندیدیم.
وی در ادامه گفت: قرار بود اینستکس حداقل در حوزه غذا و دارو به کار بیاید، اما اروپایی‌ها هیچ قصدی برای استفاده از این کانال جهت کمک بشردوستانه به ایران در زمان شیوع کرونا را ندارند. هدف اروپایی‌ها از مطرح کردن موضوع اینستکس، اتلاف وقت و خریدن زمان برای نگه‌داشتن ایران در توافق هسته‌ای بود.
آقای نوروزی با اشاره به بیانیه سه کشور اروپایی و ابراز نگرانی آن‌ها از تصمیم ایران مبنی بر نصب سانتریفیوژ‌های جدید در تأسیسات غنی‌سازی نطنز، افزود: ایران همواره بر تعهدات خود پایبند بوده است و این بیانیه‌هایی که می‌دهند به چه معنی است؛ قرار بود اینستکس یک کانال مالی امن باشد، اما در نهایت برای حوزه غذا و دارو هم کارایی نداشت.

اروپایی‌ها تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران متوقف کنند

این نماینده مردم در مجلس رفتار این روز‌های اروپایی‌ها را در خصوص برجام فرار رو به جلو دانست و خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها با ادعای حقوق بشری خود باید به پایبند نبودن به برجام خاتمه داده و تروریسم اقتصادی را علیه ملت ایران متوقف کنند.
آقای نوروزی با اشاره به کرونا و تحریم دارویی از طرف غربی‌ها تصریح کرد: تحریم باعث در تنگنا قرارگرفتن بیماران سرطانی، هموفیلی و تالاسمی در تأمین داروهایشان شده است، اروپایی‌ها در موضوع تامین داروی بیماران سرطانی و دارو‌های بیماری‌های صعب العلاج، خودایمنی و حتی موضوع کرونا هیچ کمکی نکردند.
عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از مجامع بین المللی به ویژه سازمان جهانی بهداشت می‌خواهیم تا در برابر جنایات آن‌ها سکوت نکرده و اجازه ندهند، یک دولت با زورگویی سلامت مردم کشورمان را به خطر بیاندازد

نظر شما!!