به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، آقای ظریف در این دیدار ضمن خوشآمد گویی به وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، از پیشرفت‌های صورت گرفته در مسیر آتش بس و توافق صلح و همچنین رفع اشغال اراضی جمهوری آذربایجان استقبال کرد.
وی همچنین با تشریح سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال منطقه قفقاز مبتنی بر حسن همجواری، بر حل و فصل دائمی بحران از طریق گفتگو و راه حل سیاسی تاکید کرد.
وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز ضمن تسلیت مجدد شهادت شهید فخری زاده و محکوم ساختن این اقدام تروریستی، از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در طول این بحران و حمایت کشورمان از رفع اشغال تشکر و سیاست ایران در قبال بحران قره باغ را سیاستی متوازن خواند.
وزرای امور خارجه دو کشور همچنین در این دیدار در خصوص توسعه و تعمیق هر چه بیشتر روابط دو جانبه، همکاری‌های دو کشور در مجامع بین المللی، دریای خزر، پروژه‌های بازسازی مناطق آزاد شده، همکاری‌های مرزی، امنیتی، طرح‌های در دست اجرا، بهره برداری از سد خداآفرین، راه آهن رشت- آستارا، کریدور‌های شمال- جنوب و شرق- غرب و برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور و سایر مسائل مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر کردند.
آقایان ظریف و بایراموف همچنین در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین المللی نیز رایزنی کردند

نظر شما!!