به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل شورا و شهرداری باغستان، جلسه هماهنگی ساماندهی پیشگیری و #مقابله با #ساختوسازهای #غیرمجاز به ریاست #حسنرنجبر #شهردارباغستان و با حضور #نمایندگان ادارات #جهادکشاورزی #برق_منطقه ای شهرستان شهریار، سایر دستگاه‌های خدمات رسان شهرباغستان و کلانتری ها در سالن جلسات شهرداری باغستان برگزار شد.
🔸در این جلسه #شهردارباغستان ضمن قدردانی از حضور نمایندگان ادارات و دستگاه های خدمات رسان و هماهنگی و همراهی دستگاه‌های قضایی و انتظامی در راستای اجرای طرح پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز در سطح روستاها، محدوده‌های شهری و اراضی کشاورزی قدردانی کرد و افزود: هدف از تشکیل این جلسه هماهنگی و همراهی مضاعف دستگاه های خدمات رسان با #مدیریتشهری در راستای کاهش میزان ساخت و ساز غیر مجاز عنوان کرد و اظهار داشت: رویکرد اصلی مدیریت شهری باغستان در مبارزه با این موضوع بدواً  روش های #پیشگیرانه است.

🔸وی در ادامه تاکید کرد: استعلام وضعیت بنای مستحدثه غیرمجاز از شهرسازی شهرداری توسط ادارات #برق، #گاز و #آبفا می تواند کمک شایانی در کنترل،نظارت و مدیریت بر ساخت و سازهای غیر مجاز شود .

🔸#رنجبر تصریح کرد:علیرغم اینکه اقدام به قلع و قمع بنای احداثی غیرمجاز پس از اخذ مجوزهای لازم ازسوی مراجع قضایی امری قانونی است ولی اساساً مدیریت شهری باغستان قائل به این روش برخورد با این پدیده نبوده و معتقدیم این امر می بایست در گام اول با فرهنگ سازی مانع ساخت و ساز غیر مجاز شویم و با اقدامات پیشگیرانه از افزایش تخلفات در این حوزه جلوگیری نماییم و در گام بعدی در صورت نیاز اقدام به قلم قمع بنای احداثی غیر مجاز نماییم.

🔸 #شهردار_باغستان در ادامه از اقدامات اداره گاز شهر باغستان در استعلام از شهرداری در زمان واگذاری انشعاب گاز قدردانی کرد و از ادارات خمات‌رسان دیگر درخواست کرد همانند داره گاز مراتب را از شهرداری استعلام نمایند.
🔸ایشان در پایان از کلیه عوامل شهرداری که دخیل در امر ساخت و ساز میباشند، خواست حتماً اقدامات لازم، موثر و قانونی با موضوع ساخت و ساز غیر مجاز را در زمان وقوع این تخلف ساختمانی به حوزه‌های ذیربط و در صورت نیاز به مراجع قضایی اعلام نمایند.

نظر شما!!