نشریه واشنگتن پست در صفحه اینستاگرام خود نوشت: انتخاب‌های اولیه جو بایدن برای حضور در دولتش نشان می‌دهد هدف او کنار زدن بخش عمده تیم کاری و دستورات ترامپ است .

بایدن به دنبال پاک کردن ترامپیست از کاخ سفیدحذف گرایش ترامپیست از کاخ سفید 

واشنگتن پست در ادامه نوشت : وی بدین منظور افرادی را دردستور کار خود قرار داده است که سیاست‌هایی مخالف با رویکرد ترامپ را تبلیغ می‌کنند. انتخاب‌های مهم بایدن که روز دوشنبه اعلام شد در گذشته به پیشبرد توافقات تجاری کمک کرده اند که هدفشان امضای توافقات بین المللی و حمایت از جنگ‌های خارجی بوده است؛ مواضعی که پس از پیروزی ترامپ در سال ۲۰۱۶ باعث شد موجی گسترده از بررسی‌ها را در بین دموکرات‌ها درباره برآورد غلط شان از نظر رای دهندگان آمریکایی به راه بیفتد؛ رای دهندگانی که روی حمایت آن‌ها از مدت‌ها قبل حساب شده بود.

تمرکز بر پوپولیسم اقتصادی

به نوشته واشنگتن پست: انتخاب برخی از این نامزد‌ها و متحدان آن‌ها نشان می‌دهد آن‌ها به راحتی همان اشتباهات گذشته را تکرار نمی‌کنند. برخی از گزینه‌های انتخابی بایدن براین باورند که ترامپ از برجسته سازی مشکلات دوران ریاست جمهوری اوباما سود برد که چندان به آن‌ها پرداخته نشد یا نادیده گرفته شد به ویژه پوپولیسم اقتصادی که بسیار گسترده‌تر از حد تصور آن‌ها چه در داخل و چه در عرصه بین المللی بود.

بایدن به دنبال پاک کردن ترامپیست از کاخ سفیدمبارزه با سیاستهای پوپولیستی ترامپ به ویژه در عرصه اقتصاد 

در بحبوحه همه گیری کرونا و فروپاشی همزمان اوضاع اقتصادی، این رگه‌های پوپولیستی کاهش نیافته است. پیگیری توافقات تجاری نسبت به سال‌های قبل دشوارتر شده است و به نظر می‌رسد این ملت اشتیاق چندانی به مداخله خارجی ندارد. اما ستاد تبلیغاتی بایدن دوران ترامپ را “یک لحظه انحرافی درزمان” توصیف کرد؛ بنابراین بایدن و متحدانش پیروزی در انتخابات را نوعی انتقام خواهی از نظام و دستگاه‌های دولتی در واشنگتن می‌دانند.

نظر شما!!