گلخانه هیدروپونیک بهزادی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران، فرماندار شهرستان شهریار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛  حشمت اله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ی تهران عنوان کرد: اتفاقات خوبی در پروژه های سرمایه گذاری شهرستان افتاده است؛ که پروژه گلخانه هیدروپونیک بهزادی از پروژه های شاخص در سطح استان و شهرستان شهریار می باشد.

هیدروپونیک یا آب‌کشت، یکی از روش های خلاقانه تولید محصولات کشاورزی بدون خاک و سم و با کم ترین نیاز به آب (با استفاده از محلول مغذی) است. در ایران، ده ها گلخانه به این روش راه اندازی شده و هزاران نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار هستند. با این روش، در هر نقطه ای از ایران می توان هر محصول کشاورزی را بدون توجه به اقلیم و نوع خاک، برداشت کرد.
این روش نوین کشاورزی به روشی در صنعت کشاورزی مدرن امروز جهان اشاره می کند که گیاه، به جای آنکه مثل روش سنتی همیشگی، در خاک، رشد و نمو پیدا کند، در سیالی از محلول های غذایی قرار می گیرد تا بستر هماهنگی جهت رشد گیاه به صورت هیدروپونیک (HYDROPONIC) فراهم  شود.

وی افزود: پروژه گلخانه هیدروپونیک بهزادی با ۲.۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی و اعتبار ملی برای تولید سالانه ۶۰ تن فلفل دلمه ای رنگی به بهره برداری رسید.
نظر شما!!