همان طوری که شهدا با همه وجود در برابر دشمن ایستادند ما هم بتوانیم یاد و خاطره رشادت‌های آنان را تا ابد گرامی بداریم. وظیفه ماست که هم اکنون شهدا و فداکاری‌های آنها را به ویژه به نسل جوان و نسل‌های آینده معرفی کنیم و با احداث یادمان‌ها حرمت خاصی برای شهدا داشته باشیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار: فرماندار شهریار ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: بازآفرینی خاطرات حماسه و غرور یک ملت، نقش بسزایی در اتصال خاطره فرهنگی مردم آن مردم برای نسل‌های بعدی دارد.

وی گفت: مشکل قابل توجه یادمان‌های شهدا در، عدم توجه به جانمایی مناسب فضاهای شهری و جذب مخاطبان است، که با توجه به این موضوع می‌توان در بلندمدت ارتباط خود با فضا و زندگی روزانه مردم را تقویت کند. و در ایجاد نگرش نسل‌های آینده به قداست و ارزش دفاع مقدس تأثیر بسزایی داشته باشد.

از شهرداران محترم و اعضای شورای شهرها تقاضا دارم با دقت و جدیت بیشتری به موضوع پیشینی اعتبار برای ساخت یادمان‌های ارزشی که تداعی بخش نماد پایداری و ایثار باشند در برنامه بودجه‌ریزی خود بپردازند. همان طوری که شهدا با همه وجود در برابر دشمن ایستادند ما هم بتوانیم یاد و خاطره رشادت‌های آنان را تا ابد گرامی بداریم. وظیفه ماست که هم اکنون شهدا و فداکاری‌های آنها را به ویژه به نسل جوان و نسل‌های آینده معرفی کنیم و با احداث یادمان‌ها حرمت خاصی برای شهدا داشته باشیم.

طاهری: مرمت، زیباسازی یادمانهای موجود در شهرستان را نیز مهم برشمرد و گفت اگر تا کنون اقدامی برای آنها انجام نشده شهردار مکلف است این امر را در دستور کار خود قرار دهد.

نماینده عالی دولت در شهرستان شهریار در ادامه سخنان خود گفت باید حواسمان باشد که ارزش‌ها هیچ گاه در سایه امور قرار نگیرند و این امر میسر نمی‌شود مگر با تغییر نگرش و رفتارهای درون سازمانی،وی گفت طبق فرمایشان مقام معظم رهبری هر چه امروز کشور ما دارد و هرچه در آینده به دست بیاورد به برکت خون این جوانان شهید است، آنچه مهم است حفظ راه شهداست، یعنی پاسداری از خون شهدا، این وظیفه اول ماست.
نظر شما!!