ادامه طرح نظارت بر نانوایی‌ها/ نرخ و وزن چانه نان کنترل می‌شود

یدالله صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد نحوه نظارت بر قیمت عرضه نان پس از ابلاغ قیمت‌های جدید در سطح استان تهران گفت: در حال حاضر نان با دو نوع آرد یارانه‌ای به قیمت هر کیلوگرم ۶۶۵ تومان و نیمه‌یارانه‌ای (آزادپز) به قیمت هر کیلوگرم ۹۰۰ تومان   پخت می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران بیان داشت: ۸۰ درصد نانوایان نان را با آرد یارانه‌ای و ۲۰ درصد با آرد نیمه‌یارانه‌ای پخت می‌کنند. 

وی اظهار داشت: برای هر دو قیمت‌گذاری پلاکارد تهیه شده و نانوایان مکلف به نصب این پلاک‌ها و یا نصب اطلاعیه‌های قیمت هستند تا براساس آن قیمت پخت نان برای مشتریان مشخص باشد.

صادقی با بیان اینکه طرح نظارتی توسط بازرسین سازمان و اتحادیه هم آغاز شده است، گفت: براین اساس بازرسان در بازرسی‌های خود هم نرخ‌ها و هم وزن چانه را بررسی می‌کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلفی اقدامات قانونی را انجام می‌دهد.

وی بیان داشت: بنابراین در صورت بروز تخلف طبق قانون نظام صنفی پرونده‌ها به تعزیرات ارسال و در آنجا با توجه به نوع تخلف جرایمی اعمال می‌شود و در صورت تکرار جرایم شدیدتر خواهد شد ضمن اینکه ممکن است ادامه این روند منجر به نصب پلاکارد تخلف برای آن واحد صنفی و یا تعطیلی آن واحد شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که چرا قیمت آرد یکسان‌سازی نمی‌شود، گفت: سیاستگذار در این مورد ستاد تنظیم بازار است و ما فقط مجری تصمیمات این ستاد هستیم بنابراین موظفیم تا هر گونه ابلاغیه‌ را اجرا کنیم.

وی بیان داشت: بازرسی تا زمانی که مطمئن شویم همه نانوایی‌های براساس نرخ‌نامه ابلاغی نان را عرضه می‌کنند ادامه خواهد داشت ضمن اینکه مردم می‌توانند تخلفات احتمالی را به شماره ۱۲۴ و یا اتحادیه که شماره آن بر روی پلاکاردها نصب شده است اطلاع دهند. 

انتهای پیام/

نظر شما!!