پویش «سربازان در گهواره» در همایش شیرخوارگان حسینی همدان

مراسم «شیرخوارگان حسینی» به رسم هر ساله زیر نظر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) و در استان با عنوان دبیرخانه این مجمع برنامه‌های خود را برگزار می‌کند اظهار کرد: سال گذشته حدود ۱۵۰ برنامه در این زمینه در استان اجرا شد.

وی با بیان اینکه ۲۰۰ در اولین جمعه ماه محرم با عنوان «شیرخوارگان حسینی» در استان همدان برگزار می‌شود گفت: از این تعداد ۲۷ برنامه در شهر همدان و سایر برنامه‌ها نیز در شهرستان‌های استان برگزار خواهد شد.

مسوول مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) استان همدان بیان کرد: امسال ۶ هزار برنامه در داخل و خارج از کشور و در ۴۵ کشور برگزار می‌شود.

وی به برگزاری برنامه مرکزی در حسینیه امام(ره) با میزبانی مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در روز جمعه اشاره کرد و افزود: این برنامه از ساعت ۸:۳۰ و با مداحی مداحان میثم احمدی‌پور، احمد گلپریان و سخنرانی سید حسین موسویان دنبال می‌شود.

رسولی با اشاره به توزیع ۱۵ هزار بسته شامل لباس و سربند بین نوزادان حاضر در مراسم‌ تصریح کرد: این اقلام هر ساله به صورت رایگان و از محل کمک‌های مردمی و به صورت خیرمحور انجام می‎‌شود.

وی با بیان اینکه مبنا این است پایان برنامه ۲۰ ساله، ۱۰ درصد از بانوان استان یعنی بالغ بر ۸۰ هزار نفر در این برنامه حضور یابند ادامه داد: اکنون حدود ۵۰ هزار نفر از بانوان استان در این برنامه حضور دارند و در برنامه مرکزی حسینیه امام(ره) بین ۵ تا ۷ هزار نفر از بانوان شرکت می‌کنند.

مسوول مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) استان همدان خاطرنشان کرد: ستاد از حدود سه ماه قبل فعالیت خود را شروع کرده و فقط برای برگزاری برنامه اصلی مرکز استان در حسینیه امام(ره) در روز جمعه همدان ۱۵۰ نفر نیرو سازماندهی شده است.

وی با اشاره به یک اقدام نو در حاشیه برگزاری این مراسم یادآور شد: در برنامه روز جمعه در حسینیه امام(ره) ویزیت رایگان اطفال توسط چند پزشک خیر انجام می‌شود.

رسولی تفاوت برنامه امسال با سال‌های گذشته را راه‌اندازی پویش استانی با عنوان «پویش سربازان در گهواره» دانست و اظهار کرد: یکی از مباحثی که در برنامه شیرخوارگان حسینی وجود داشت اتصال بحث عاشورا به بحث مهدویت و ظهور بود و بر این مبنا توزیع سربند یا صاحب الزمان(عج) در کل برنامه‌ها مشترک است.

وی به قرائت نذرنامه با مضمون «یا صاحب‌الزمان (عج)» فرزندم را نذر یاری قیام تو می‌کنم، او را برای قیامت برگزین و حفظ کن» اشاره کرد و گفت: با قرائت این نذرنامه مادر فرزند خود را در این مسیر نذر می‌کند و در این برنامه داستان تمام می‌شد اما امسال تدبیر دیگری اندیشیده شده است.

مسوول مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) استان همدان بیان کرد: امسال برنامه‌ریزی کرده‌ایم که بعد از اتمام این مراسم ارتباط ما با خانواده‌ها ادامه داشته باشد و با راه‌اندازی پویش در طول سال بر مبنای آن تربیت مهدوی که باید برای فرزندان در نظر گرفته شود اجرا می‌شود.

وی افزود: در این پویش به مادران اعلام می‌کنیم با نذر فرزندان خود برای یاری امام زمان(عج) طی سال نیز به منظور تربیت مهدوی از طریق اتاق فکرهای متشکل از علما، روانشناسان و افراد متبحر در تربیت اسلامی در فضای مجازی خانواده‌ها با ما در ارتباط خواهند بود.

رسولی با اشاره به برگزاری کلاس‌هایی در فضای مجازی به منظور تربیت مهدوی تصریح کرد: یک کلاس حضوری به صورت ماهانه در قالب کارگاه‌های آموزشی در شهر، استان، شهرستان‌ها و حتی روستاهایی که آمادگی تشکیل کلاس دارند نیز برگزار و محتوا و استاد مهیا می‌شود.

وی خواستار شرکت خانواده‌ها در «پویش سربازان در گهواره» شد و ادامه داد: در راستای اجرای این پویش مباحث خوب آموزشی و تربیتی مطرح می‌شود.

مسوول مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) استان همدان خاطرنشان کرد: این برنامه و برنامه‌های پیش رو بر مبنای کمک خیرین است؛ از هیچ نهاد و سازمانی بودجه‌ای برای برگزاری این مراسم دریافت نمی‌کنیم و کار به صورت هیأتی، خودجوش، مردمی و خیرمحور برگزار می‌شود.

نظر شما!!