سردار حسین اشتری عصر امروز در کنگره بزرگداشت شهید رئیسعلی دلواری و روز ملی مبارزه با استعمار در دلوار، اظهار داشت: شهید رئیسعلی دلواری با مقاومت و استقامت توانست با تکیه بر عنایت الهی در مقابل استعمار انگلیس ایستاد و پیروز شد.

فرمانده ناجا ابراز کرد: روحیه استقلال‌طلبی در دفاع از کشور، سازش‌ناپذیری در مقابل ظلم و تبعیت از مرجع دینی از ویژگی‌های شهید رئیسعلی دلواری است.

وی بابیان اینکه نام‌گذاری شهادت روز شهادت رئیسعلی دلواری با روز مبارزه با استعمار بامسما است، افزود: رئیسعلی دلواری ضمن اینکه یک مجاهد فی سبیل الله بود، تابع مرجعیت بود و از طریق راه امام حسین (ع)، راه خود را دنبال کرد.

اشتری بیان کرد: رئیسعلی دلواری به ما آموخت که نمی‌توان با دشمن مذاکره و معامله کرد و فقط باید ایستاد و مقاومت کرد تا پیروز شد.

وی بابیان اینکه اگر در آن زمان شهید رئیسعلی دلواری مذاکره و معامله می‌کرد، نامی از این شهید در میان مردم نبود، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم در آینده نام مردم و مسؤولین به نیکی یاد شود، باید استقامت کرد و نمی‌توان مشکلات خود را به‌وسیله قول‌ها و موضوعاتی که دشمن مشخص می‌کند، حل کنیم.

فرمانده ناجا گفت: اگر شهید دلواری در دوران خفقان توانست مبارزه و مقاومت کند، امروز هم مردم با تبعیت از رهبر فرزانه خود در مقابل دشمن مقاومت کرده‌اند و یقیناً پیروزی ما در مقاومت ماست.

نظر شما!!