به گزارش روابط عمومی خبر باغستان :
قاضی زاده هاشمی از آن دست وزرایی بود که از ابتدا مخالف و موافق دولت بر عملکرد غیر حرفه ایش در منصب وزرات تاکید داشتند؛ اصلاح طلبان، ورودش به حوزه های غیر مربوط بهداشت و درمان را نشانه عزم او برای ریاست جمهوری دوازدهم می دیدند و مخالفان دولت صحبت های عجیب و غریب و خوی اشرافیت او را مورد نقد قرار می دادند. او بعد از حمایت از حقوق بگران نجومی، توهین به ائمه جمعه و مدافعان حرم، اخیرا از آخرین ورژن خود رونمایی کرده است. او تلویحا به مردم می گوید، وضعیت همین است و چون شما خودتان روحانی را انتخاب کردید پس حق ناراحتی و اعتراض هم ندارید.

به گزارش رجا نیوز وزیر بهداشت دولت روحانی در مراسم افتتاحیه ای در نیشابور در دفاع از دولت گفته است : «فعلأ مدیریت همین و وضعیت همین است، شما مردم رأی داده‌اید، رئیس جمهور و مجلس انتخاب کردید و آنان نیز وزیر و مدیر انتخاب کردند، پس بی خود اعصاب، روح و روان همدیگر را آزار ندهیم، فعلأ همین هستیم و باید درست مدیریت کنیم»

این سخنان عجیب و غریب وزیر بهداشت در دفاع از دولت را باید از دو زاویه بررسی کرد؛ یکی آن که جناب وزیر که به قول خودش میلیاردر است و پورشه و پرادو سوار می شود نباید هم مشکلات عمده اقتصادی و فشار حاصل از گرانی بازار را احساس کرده باشد. وزرای دولت روحانی از دل مردم و از میان مردم نیامده اند که امروز بخواهند در اوج بی کفایتی مسئولان طرف مردم باشند. و دیگری این که احتمالا حفظ منصب و دفاع از روحانی سود بیشتری دارد تا دفاع از مردم و طرف مردم بودن.

اما نکته قابل توجه این است که جناب وزیر گویا فراموش کرده اند که روحانی با چه وعده هایی از همین مردم رای گرفته است! مردم چک سفید امضا به هیچ کس نمی دهند، و روحانی اگر منتخب مردم بوده است به خاطر علاقه وافر مردم به شخص او نبوده و روحانی باید پاسخ گوی وعده های انتخاباتی خود باشد.
روحانی در سفر انتخاباتی خود به خرم آباد گفته بود: «به مردم قول می دهم که در دولت دوازدهم فقر مطلق در ایران برای همیشه رخت بر بکند؛» وضعیت امروز کشور کاملا خلاف وعده انتخاباتی جناب روحانی است و این را رییس جمهور و دولت او باید پاسخ گو باشند، نه اینکه طلبکارانه و در بی منطقی محض ادعا کنند که خودتان رای دادید، حالا پای لرزش هم بنشینید! این مدل بیان وزیر سرمایه دار دولت، بیش از هر چیزی توهین به مردم است و اعتمادی که به واسطه وعده های بیشمار به روحانی داشته و او را به ریاست جمهوری انتخاب کردند.

البته این اولین باری نبوده است که قاضی زاده در مورد دولت و اشتباهات ویژه در آن موضع طلبکارانه ای می گیرد. در همین راستا او در مسئله شفافیت سازی و مقابله با حقوق های نجومی گفته بود: «در مباحث اخیر نیز، برخی دوستان باید بدانند این شمشیری که بر پیکر انقلاب اسلامی وارد می‌کنند، دولبه دارد؛ درست است که از یک طرف آن روحانی و دولت او را می‌زنید، ولی با طرف دیگر، روحانیت و نظام را نشانه رفته‌اید»

جالب است که جناب وزیر نقد مخالفان دولت نسبت به حقوق های نجومی که نمونه های زیادی در وزارت تحت مدیریت او داشته را شمشیر دولبه ای می داند که هم به دولت آسیب می زند و هم به نظام! حال آنکه بحث حقوق های نجومی و ادامه اش اعتماد مردم را نسبت به نظام اسلامی سست می کند. این نشان می دهد که جناب وزیر سرمایه دار، بیش از اینکه اعتماد مردم به نظام برایش اهمیت داشته باشد، رضایت رییس جمهور و دولت برایش اهمیت دارد، حتی اگر به بهای بی اعتمادی مردم به نظام اسلامی تمام شود.

این حمایت های بدون منطق از دولت تنها به این مورد منتهی نمی شود او در سی و سومین کنگره انجمن علمی روانپزشکی ایران گفته بود: خدا پدر آقای روحانی را بیامرزد که زمانی که مردم به آن رأی دادند آرامش در کشور برقرار شد و امروز دارای آرامش نسبی هستیم.
و در ادامه دفاع از دولت بیان کرده بود :خودشیفتگی مسئولان کار دست مردم می‌دهد در کشور ما هر کسی اظهار نظری دارد مثلاً‌ یکی سردار علم بوده، نوحه می‌خواند و رئیس‌جمهور و مسئولان را زیر سؤال می‌برد دیگری می‌شود سردار حرم و در همه حوزه‌ها اظهار نظر می‌کند؛ یکی نیز سردار قلم بوده و در همه حوزه‌ها حرفی دارد.
او در پایان صحبت هایش با توهینی بی سابقه نسبت به ائمه جمعه گفته بود: امیدوارم سیاست‌گذاران، دولت، مجلس، خطبا، ائمه جمعه و هر کسی که در کشور تریبونی دارد زحمات شما روانپزشکان را زیاد نکند و اعصاب مردم را تحت تأثیر قرار ندهد،‌ تهمت نزنند، اضطراب را تحمیل نکنند و اگر آبی برای شما نمی آورند کوزه را هم نشکنند تا شاهد کاهش اختلالات روانپزشکی باشیم.

همانطور که مشخص است، وظیفه وزیر بهداشت دفاع های غیر منطقی و غیر عقلانی از دولت و گرفتن مواضع طلبکارانه از مردم و جامعه بوده است، او در این سخنرانی برای دفاع از دولت، هم به مدافعان حرم توهین می کند، هم به ائمه جمعه! و طلبکارانه آن هارا مقصر اصلی وجود اضطراب و فشار روانی بر مردم می داند. حال آنکه مدیریت وضعیت آشفته اقتصادی، شکست ایده برجام و مذاکره با امریکا، افزایش قیمت ارز و موارد متعدد دیگری جز در حیطه اختیارات دولت نیست و وزیر بهداشت و دولت روحانی باید قبول کنند که دیگر بی کفایتی خود را نمی توانند با فرار رو به جلو و انداختن تقصیرها به گردن ائمه جمعه و مدافعان حرم و مردم، پنهان کنند.
انتهای خبر/خبر باغستان
www.khabarbaghestan.ir
___________________________________________
www.khabarbaghestan.ir | پایگاه خبری ، خبر باغستان

نظر شما!!