به گزارش روابط عمومی خبر باغستان : محمدحسین مقیمی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار کرد: مسؤولیت بهزیستی بر اساس مصوبه ١٣۴ ستاد مبارزه با مواد مخدر افزایش یافته است اما این سازمان به خاطر محدودیت امکانات به تنهایی امکان جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر را ندارد.

وی با اشاره به وجود ۱۶ هزار معتاد متجاهر در استان تهران بیان کرد: ۸ هزار نفر از این معتادان تاکنون جمع‌آوری شده‌اند اما بهزیستی برای جمع‌آوری و ساماندهی بقیه آنها نیازمند مساعدت دیگر ارگان‌هاست.

استاندار تهران تصریح کرد: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان باید اقدامات مهمی در راستای جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر انجام دهد و در این امر وظیفه سنگین‌تری را بر دوش دارد، چراکه بخشی از این افراد متعلق به دیگر استان‌های کشور هستند.

وی خاطرنشان کرد: تمام ۱۶ هزار معتاد متجاهر استان تهران باید تا پایان سال جاری جمع‌آوری شوند، شهرداری تهران نیز باید فضای لازم برای نگهداری این افراد را در اختیار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قرار دهد.

مقیمی در پایان متذکر شد: معتادان متجاهری که روند درمانی خود را طی می‌کنند برای بازگشت به زندگی عادی توسط بهزیستی در مراکز بهاران شهرداری آموزش خواهند دید.

انتهای خبر/خبر باغستان
www.khabarbaghestan.ir

نظر شما!!