«راه‌اندازی رزمایش گسترده در کشور در راستای کمک مومنانه به نیازمندان و حمایت از خانواده‌هایی که اقتصاد آنان تحت تاثیر شیوع کرونا ویروس قرار گرفته» نکته‌ مهمی بود که  مقام معظم رهبری نیمه شعبان به آن اشاره کردند.

بسیج تمام قد پای اجرای طرح و گفته رهبری ایستاد، آرام آرام گروه‌های مختلف به میدان آمدند و کار دست دل‌های مهربان و فداکار افتاد. جلوه‌های زیبایی از شکوه بخشندگی در سراسر کشور متولد شد که در  دنیا نظیر آن تاکنون رخ نداده است.

از معلمی که حقوق خود را برای آموزش مجازی دانش‌آموزان داوطلبانه صرف کرد، گرفته تا گروه‌های جهادی که در گمنامی به نقاط محروم رهسپار شدند و از تعمیر کولر گرفته تا لوازم خانگی، پای مشکلات هموطنان خود ایستادند؛ همگی شیرینی‌های ارزشمند ایران در دل تلخی‌های کووید19 است.

روزی کرونا تمام می شود و خبرهای تلخ آن به تاریخ خواهد پیوست اما هرگز مهربانی و حماسه این روزهای مردم گم نخواهد شد.

فاز نخست سراسری رزمایش «کمک مومنانه» از ۲۳ فروردین با رمز یا صاحب‌الزمان (عج) کلید خورد. مرحله اول این رزمایش تا پایان ماه مبارک رمضان خواهد بود و پس از آن، مراحل بعدی آغاز می‌شود.

به گفته رئیس سازمان بسیج مستضعفین، رزمایش «کمک مومنانه» پیوست‌های متنوعی دارد و در این طرح از ظرفیت خیرین و ائمه جمعه و جماعت استفاده خواهد شد، همچنین از همکاری سایر دستگاه‌ها استفاده می‌شود.  نحوه گردآوری و توزیع کمک‌های مردمی در رزمایش سراسری «کمک مومنانه» به این صورت است که کمک‌هایی که به صورت کالا خواهد بود در همان محل به افراد نیازمند اعطا می‌شود و کمک‌های نقدی نیز به دست نیازمندان همان منطقه خواهد رسید و کمک‌ها در منطقه‌ای دیگر هزینه نخواهد شد

کمک‌های «مؤمنانه» سپاه راهی «بشاگرد» شد

کمک‌های مؤمنانه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای 800 خانواده بشاگردی، صبح امروز راهی این منطقه محروم هرمزگان شد.

اهدا ۳۰۰ سبد غذایی به «ایتام» پارسیانی

رئیس کمیته امداد پارسیان گفت: با شناسایی افراد کم برخوردار، بانک اطلاعاتی نیازمندان تشکیل و این خانواده‌ها تحت حمایت قرار می‌گیرند که بر همین اساس و با توجه به بررسی‌های انجام‌شده با مشارکت نیروی دریایی سپاه تعداد ۳۰۰ سبد غذایی به خانواده‌های ایتام و محسنین نیازمند پارسیانی اهدا شد.

عبدالمجید نصیریان ضمن قدردانی از کارکنان نیروی دریایی سپاه در تهیه بسته‌های معیشتی، اظهار داشت: ارزش هر سبد غذایی اهداشده بالغ‌بر 350 هزار تومان و شامل برنج، روغن، حبوبات، ماکارونی، سویا، قند و شکر می‌باشد که به همراه اقلام بهداشتی مانند مواد شوینده، مایع ضدعفونی‌کننده، ماسک و دستکش بین خانواده‌های نیازمند توزیع‌شده است.

اجرای طرح «همت جوانانه، کمک مؤمنانه» در هرمزگان

تشکیل کمیته‌های تخصصی برای اجرای طرح کمک مومنانه در زنجان

معاون عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان زنجان با بیان اینکه از زمان فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اجرای طرح کمک مومنانه کمیته‌های مختلف برای اجرای این طرح در بسیج دانشجویی زنجان تشکیل شد، گفت: جمع‌آوری کمک‌های مردمی و شناسایی افراد نیازمند در حال انجام است.

محمد علی  نصیری با بیان اینکه از اسفند‌ماه تاکنون بیش از 2 هزار بسته بهداشتی توسط بسیج دانشجویی استان زنجان توزیع شده است، عنوان کرد: 300 بسته غذایی نیز در این ایام بین افراد نیازمند توزیع شده است.

توزیع 52 هزار بسته معیشتی «کمک مومنانه» توسط سپاه کرمانشاه

مسؤول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه گفت: سهم استان در مرحله اول رزمایش کمک مومنانه، حدود 52 هزار بسته است که در پایان هفته جاری، 15 هزار بسته بین نیازمندان توزیع می‌شود.

 کامران هزارخانی ارزش بسته‌ها را حدود 320 هزار تومان اعلام کرد و گفت: مرحله دوم در شب میلاد امام حسن(ع) در نیمه ماه مبارک رمضان با همکاری ستاد اجرایی و گروه‌های بسیجی و خیرین ان‌شاءالله 28 هزار بسته توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه مرحله سوم هم در پایان ماه مبارک رمضان در آستانه عید سعید فطر به اجرا در می‌آید، گفت: بسیجیان در پایگاه‌های مقاومت بسیج و گروه‌های جهادی با مراجعه در محلات با محوریت ائمه جمعه، خیرین و معتمدین هر شهرستان و هر روستا حدود 78 هزار خانوار با تحویل گرفتن کدملی، مشخصات، آدرس و شماره تلفن شناسایی شده که مجموعا حدود 280 هزار نفر از جمعیت استان را شامل می‌شود.

از تعمیر لوازم خانگی تا طبخ 4 هزار پرس غذا برای محرومان در قم

جهادگران قمی که در سرپل ذهاب و لرستان  به یاری هموطنانشان  شتافته بودند، با شیوع کرونا در قم در حرکتی جهادی هرشب 4 هزار پرس غذای گرم طبخ و بین محرومان توزیع می کنند.

در کارهای مؤمنانه‌ای که برای کمک به نیازمندان صورت می‌گیرد، حفظ آبروی مؤمنان حرف اول را می‌زند. گروه جهادی قم نیز برای کمک به نیازمندان با استفاده از تاریکی شب و خلوتی معابر برای توزیع غذا بین نیازمندان اقدام می‌کنند

 رمضان است و کمک های مومنانه اش… حالا جهادی ها به فکر روزه داران هستند و برای روزه داران بسته های غذایی تهیه می کنند.

صادقی مسؤول گروه جهادی تعمیرات لوازم خانگی در قم، از تهیه و توزیع 4 هزار پرس غذای گرم در شب های ماه مبارک رمضان برای روزه دارانی که با مشکلاتی روبه رو هستند خبر می دهد و عنوان می کند: هرشب یک نوع غذا از غذاهای ایرانی طبخ و توسط بسیجیان پایگاه های بسیج محلات در نقاط مختلف شهر توزیع می شود.

در کارهای مؤمنانه ای که برای کمک به نیازمندان صورت می گیرد، حفظ آبروی مؤمنان حرف اول را می زند و این گروه جهادی نیز برای کمک به نیازمندان با استفاده از تاریکی شب و خلوتی معابر برای توزیع غذا بین نیازمندان اقدام می کنند.

مدرسه علمیه معصومیه که چند سال پیش افتخار میزبانی از ضریح امام حسین (ع) را داشت، اکنون محل طبخ غذای محرومان شده در ایام کرونایی شده است و 50 نفر در این محل جمع شدند تا برای نیازمندان غذا آماده کنند.

توزیع 5 هزار بسته معیشتی در قالب رزمایش مومنانه در خمین

فرماندار خمین از هدف‌گذاری توزیع 5 هزار بسته معیشتی در قالب رزمایش مومنانه در خمین خبر داد و گفت: توزیع بسته‌های غذایی تا 15 ماه رمضان همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع) در بین اقشار آسیب‌پذیر ادامه خواهد داشت.

مدرسه علمیه معصومیه اکنون محل طبخ غذای محرومان در ایام کرونایی شده است و 50 نفر در این محل جمع شدند تا برای نیازمندان غذا آماده کنند

 

احمد طهرانی تصریح کرد: با کمک خیرین تا اول ماه مبارک رمضان 50 درصد بسته‌های برنامه‌ریزی شده، توزیع شده است.

وی با بیان اینکه بیماریابی در دستور کار جدی قرار دارد، گفت: رزمایش کمک مومنانه با فرمان مقام معظم رهبری در شهرستان خمین در دستور کار بوده و بیش از 5 هزار بسته هدف‌گذاری شده است.

آغاز اجرای طرح کمک‌های مؤمنانه به خانواده زندانیان نیازمند

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کمک ۳ میلیارد و ۹۰۴ میلیون ریالی به خانواده‌های زندانیان نیازمند استان هرمزگان همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد و تصریح کرد: مبلغ ۳ میلیارد و ۹۰۴ میلیون ریال به خانواده زندانیان نیازمند هرمزگان کمک شده است.

علی صالحی افزود: این کمک‌های نقدی به‌صورت کارت هدیه ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان بین خانواده های زندانیان نیازمند استان هرمزگان توزیع می شود.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان اظهار داشت: به همراه کمک های نقدی، ۲۴۸ بسته سبد مواد غذایی نیز در قالب طرح کمک های مومنانه بین خانواده های نیازمند زندانیان استان توزیع خواهد شد.

آغاز رزمایش قرارگاه جهادی شهدای صنعت نفت در شازند 

رزمایش قرارگاه جهادی شهدای صنعت نفت پالایشگاه نفت امام خمینی (ره) شازند امروز  با حضور فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی برگزار شد، این رزمایش به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج کارگری و در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مومنانه برگزار گردید.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مؤمنانه به افرادی که در اثر بیماری کرونا آسیب دیده‌اند و مشکلاتی برایشان ایجاد شده رزمایش کمک مومنانه در دستور کار سپاه روح الله استان مرکزی قرار گرفت که مرحله اول آن در شروع ماه مبارک رمضان آغاز و مرحله دوم  و سوم آن در طول ماه مبارک رمضان انجام خواهد شد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی تاکید کرد: تهیه دو هزار بسته معیشتی برای نیازمندان توسط قرارگاه جهادی شهدای صنعت نفت پالایشگاه نفت امام خمینی (ره)شازند اقدامی شایسته و قابل تقدیر است.

آغاز سومین مرحله توزیع بسته‌های حمایتی در ساوه 

فرمانده سپاه ساوه از آغاز سومین مرحله توزیع بسته‌های حمایتی بین نیازمندان خبر دادو گفت: سومین مرحله از توزیع بسته‌های حمایتی در شهرستان ساوه با 3 هزار سبد کالا از صبح امروز آغاز شد.

حجت‌الله دستجانی افزود: ارزش هریک از این بسته‌ها که به همت بنیاد مستضعفان، بسیج

در ساوه 20 هزار خانوار نیازمند شناسایی شده‌اند که قرار است با اجرای این طرح که از نیمه شعبان آغاز شده و تا عید فطر ادامه داد این تعداد خانوار از کمک‌های مردمی بهره مند شوند

و سرزمین ایرانیان تهیه شده است بین 250 تا 300 هزار تومان بوده و شامل اقلامی مانند برنج، رب، حبوبات، ماکارونی، روغن و .. است که به همت بسیجیان و ائمه جماعات بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

وی به شناسایی 20 هزار خانوار نیازمند در سطح شهرستان اشاره داشت و افزود: در این رزمایش با بهره مندی از پتانسیل دستگاه‌ها، ارگان‌ها و نهادهای مردمی 20 هزار خانوار نیازمند شناسایی شده‌اند که قرار است با اجرای این طرح که از نیمه شعبان آغاز شده و تا عید فطر ادامه داد این تعداد خانوار از کمک‌های مردمی بهره مند شوند.

برپایی ضیافت همدلی در شاهزاده حسین(ع) قزوین

رزمایش ضیافت همدلی، در جهت کمک مؤمنانه، روز گذشته در شاهزاده حسین بن علی بن موسی‌الرضا(ع) و به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین برگزار شد. شکوه حماسهٔ ضیافت همدلی قزوینی‌ها را در یک دقیقه ببینید.

توزیع 40هزار بسته معیشتی در چهارمحال و بختیاری

دبیر قرارگاه رزمایش کمک مؤمنانه در چهارمحال و بختیاری گفت: تا به امروز بالغ بر 40

در چهارمحال و بختیاری تا به امروز بالغ بر 40 هزار بسته کمک‌ معیشتی توزیع شده است، 10 هزار بسته حمایتی نیز تهیه شده که در روز میلاد کریم اهل بیت(ع) بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان از شیوع ویروس کرونا توزیع می‌شود

هزار بسته کمک‌های معیشتی و بهداشتی به ارزش ریالی 50 میلیارد ریال در بین خانواده‌های کم‌بضاعت و آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا در سطح استان توزیع شده است.

علی‌محمد اکبری ادامه داد: تعداد 10 هزار بسته کمک معیشتی نیز تهیه شده که در روز میلاد کریم اهل بیت(ع) در بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان از شیوع ویروس کرونا توزیع خواهد شد و قطعا کمک‌های دیگری نیز تا این تاریخ جمع‌آوری می‌شود.

وی اضافه کرد: تمامی کمک‌های جمع آوری شده با شناسایی دقیق و کارشناسانه به صورت عادلانه و با حفظ کرامت انسانی افراد و خانواده‌های آسیب دیده توزیع خواهد شد.

توزیع 400 بسته غذایی در اولین مرحله کمک‌های مومنانه بسیج گچساران 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گچساران گفت: از زمان صدور توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی به راه‌اندازی رزمایش کمک‌های مومنانه تاکنون 3 هزار بسته مواد غذایی در بین نیازمندان توزیع شد.

سرهنگ علی‌اصغر نورایی‌نسب ادامه داد: امروز به صورت رسمی در اولین مرحله از رزمایش کمک‌های مومنانه ناحیه مقاومت بسیج گچساران ۴۰۰ بسته مواد غذایی به ارزش هر بسته ۳ میلیون ریال بین نیازمندان توزیع شد.

 توزیع بسته‌های معیشتی در طول ماه رمضان بین نیازمندان کرمان

 فرمانده سپاه ناحیه حضرت رسول (ص) کرمان گفت: اولین مرحله ارسال کمک‌ها به خانواده‌های نیازمند شناسایی شده در کرمان در قالب ۳۰ خودرو بسته معیشتی، بهداشتی تهیه شده به مناطق مورد نظر ارسال می‌شود و یک مرحله دیگر تا پایان ماه مبارک رمضان توزیع خواهد شد.

منصور ذوالعلی افزود: ارزش ریالی بسته‌های ارسالی بین ۳۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان است و این بسته‌ها شامل مرغ، گوشت قرمز، شکر، قند، برنج، روغن، مواد شوینده و بهداشتی و …است.

وی بیان کرد: 2 هزار بسته معیشتی آماده شده به جز در شهر کرمان، در اندوهجرد، شهداد، چترود، حاشیه شهر کرمان، سیدی، شرف‌آباد و زنگی‌آباد توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: بسته‌های معیشتی دو نوبت دیگر یکی در روز ولات امام حسن مجتبی (ع) و دیگری در پایان ماه مبارک رمضان در بین افراد نیازمند که از قبل شناسایی شده‌اند، توزیع خواهد شد.

کمک مومنانه به ۱۵هزار خانوار در اردبیل

مرحله اول رزمایش همدلی تحت عنوان کمک مؤمنانه در استان اردبیل آغاز شد که در این

از لحظه صدور و ابلاغ این فرمان، تمامی مردم و نهادها دست به دست هم دادند تا به این پیام جامه عمل بپوشانند؛ مردمان غیور و ولایت‌مدار اردبیلی نیز همچون همیشه  آستین بالا زدند تا در این میدان خیرخواهی نیز حاضر شوند

مرحله به ۱۵هزار خانوار بسته اهدا خواهد شد.

از لحظه صدور و ابلاغ این فرمان، تمامی مردم و نهادها دست به دست هم دادند تا به این پیام جامه عمل بپوشانند؛ همچون همیشه مردمان غیور و ولایت‌مدار اردبیلی آستین بالازدند تا در این میدان خیرخواهی نیز حاضر شوند همچون چندی پیش که در ماجرای تولید ماسک و اقلام بهداشتی پیش‌رو بودند امروز نیز اردبیلی‌ها در سنگر کمک مومنانه فعال هستند.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل افزود: مهم‌ترین قسمت برنامه رزمایش کمک مومنانه انتخاب صحیح جامعه هدف بود تا نیازمندان واقعی را شناسایی کنیم که در همین راستا ۶۶ هزار خانوار با جمعیت ۳۰۰ هزار نفری و با نهایت دقت شناسایی شده است.

سردار جلیل بابازاده ادامه داد: در مرحله اول رزمایش کمک‌های مومنانه ۱۵ هزار خانوار بسته معیشتی دریافت خواهند کرد و مابقی خانوارها نیز به ترتیب در میلاد امام حسن(ع) و عید فطر بسته معیشتی دریافت خواهند کرد.

پوشش 20 هزار خانوار در طرح کمک مؤمنانه در سیرجان

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیرجان گفت: رزمایش کمک مومنانه با هدف کمک و خدمات‌رسانی به نیازمندان و اقشار آسیب‌دیده از بیماری کرونا با توزیع  20 هزار بسته معیشتی از سوی این ناحیه از امروز آغاز شد.

 علی دستوری  ادامه داد: هنوز هم نیازمند تهیه 10 هزار بسته اقلام حمایتی هستیم که همت جهادی خیرین و نیکوکاران را در تامین این مقدار بسته‌های حمایتی می‌طلبد.

دل‌های بزرگ و بخشنده این روزها، رزمایش «کمک مومنانه» را در سراسر کشور میزبانی می‌کنند؛ از آماده کردن سبدهای غذایی و بسته‌های بهداشتی گرفته تا کمک به خانواده زندانیان و تعمیر رایگان لوازم خانگی در نقاط محروم تنها بخشی از طرحی است که بسیج و سپاه اولین لبیک را به برگزاری آن دادند و به تدریج مردم، نهادهای مختلف و دستگاه‌های زیادی به آن پیوستند.

گزارش: کبری خوانساری

انتهای پیام/و

نظر شما!!