عباس قبادی با بیان اینکه نمایشگاه‌های مهر از پانزدهم شهریور ماه با هدف تامین لوازم‌التحریر مورد نیاز دانش‌آموزان با قیمت‌های مناسب آغاز به کار می‌کند، گفت: براساس تصمیمات اتخاذ شده، زمان برگزاری نمایشگاه‌ها در سراسر کشور یکسان نیست.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: مسئولیت در این حوزه به عهده استانداری هاست و به فراخور وضعیت هر استان، مسئولان شرایط برگزاری نمایشگاه را تدوین می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه لوازم التحریر مورد نیاز در سال جاری در پرمصرف‌ترین ماه سال یعنی مهر تامین شده است، ادامه داد: اقدامات لازم در این حوزه انجام شده است و به دنبال تامین منابع مالی مناسب بانکی با کمترین سود و بهره برای تداوم روند تولید در سال جاری هستیم .

وی در مورد دفاتر ارزان قیمت دولتی نیز گفت: ۱۵ میلیون دفترچه با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی تولید شده است که این حجم دفترچه در شبکه‌های منتخب و در میان گروه‌های منتخب توزیع خواهد شد.

قبادی در توضیح این مطلب افزود: بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دفترچه به اعضای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تعلق می‌گیرد و در عین حال برای ۱۰ استان کمتر برخوردار ، ۵۰ درصد از دفاتر دولتی تخصیص داده می‌شود.

به گفته وی این دفاتر در استان‌های کردستان، لرستان، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، چهار محال و بختیاری، خراسان جنوبی، ایلام ، بوشهر ، هرمزگان و کهکیلویه و بویراحمد از جمله این استان‌ها هستند.

وی بیان داشت: توزیع دفاتر در این استان‌ها با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و بر حسب تعداد دانش آموزان این مناطق صورت می‌گیرد، تا این افراد بتوانند با قیمت های ترجیحی نیاز خود را تامین نمایند .

وی گفت: دفترچه های باقیمانده در سایر استان ها بر حسب تعداد دانش اموزان به تعاونی‌ها و فروشگاه‌های منتخب داده می‌شود تا از بازار آزاد سر درنیاورند.

قبادی تاکید کرد: نظارت لازم در این حوزه در حال انجام است.

نظر شما!!