مرکز پژوهشی «عبدالله الحورانی» وابسته به سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» گزارشی از جنایات رژیم صهیونیستی در ماه گذشته میلادی (آگوست) را منتشر کرد.

شهدا

بر اساس گزارش وبگاه «قدس نت»، در این ما ۱۲ نفر از جمله یک کودک در کرانه باختری و نوار غزه به شهادت رسیدند؛ ۱۰ تن از شهدا مربوط به نوار غزه و دو نفر دیگر از کرانه باختری هستند و رژیم صهیونیستی جسد پنج نفر از شهدای را به خانواده‌هایشان تحویل است.

مجروحان و بازداشت‌شدگان

در ادامه این گزارش آمده، مقامات رژیم صهیونیستی طی ماه گذشته ۴۵۰ نفر را در کرانه باختری و نوار غزه بازداشت کرده و سیاست‌های تنبیهی سختی علیه اسرای فلسطینی در پیش گرفته است؛ اسرایی که تعداد آنها به ۵۵۰۰ نفر می‌رسد و در میان آنها ۲۲۰ کودک و ۴۳ زن وجود دارد.

همچنین در این مدت ۶۳۰ غیرنظامی با گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی زخمی شده‌اند که ۵۰۰ نفر آنها مربوط به راهپیمایی‌های بازگشت و مابقی از کرانه باختری هستند.

تخریب منازل و تأسیسات

رژیم صهیونیستی در ماه گذشته میلادی ۲۵ منزل یا تاسیسات را در کرانه باختری تخریب کرده و عملیات تخریب در استان‌های قدس، بیت لحم، الخلیل و اغوار متمرکز بوده است.

شهرک سازی

مقامات رژیم صهیونیستی در ماه گذشته با ساخت صدها واحد صهیونیست‌نشین در کرانه باختری و قدس اشغالی موافقت کردند. جنبش «السلام الان» در همین راستا گزارش داد، طرج ساخت ۸۳۸ واحد صهیونیست‌نشین نهایی شده و با ساخت ۱۴۶۶ واحد دیگر موافقت شده است.

هفته جاری با شهادت یکی دیگر از مجروحان راهپیمایی‌های بازگشت اعلام شد، تعداد شهدای این راهپیمایی‌ها به بیش از ۳۰۰ نفر رسیده است

نظر شما!!