نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق روز سه‌شنبه عملیات امنیتی خود را برای تعقیب و تفتیش جزیره «البغدادی» واقع در شمال الرمادی استان الانبار(غرب) آغاز کردند.

وبگاه «الحشد» در این باره گزارش داد که «یگان‌های فرماندهی الحشد الشعبی در الانبار و لشکر هفتم فرماندهی پلیس الانبار با پشتیبانی هوایی ارتش عراق از امروز(سه‌شنبه) عملیات امنیتی برای تعقیب داعش در البغدادی را آغاز کردند».

الحشد الشعبی تاکید کرد که دامنه عملیات امنیتی مذکور از جزیره «البغدادی» تا دریاچه «الثرثار» در شمال شهر الرمادی خواهد بود.

بر اساس این گزارش، الحشد الشعبی و ارتش عراق برای تامین امنیت مناطق شمال الرمادی، عملیات خود را ‌از چهار محور از جزیره مذکور تا دریاچه الثرثار آغاز کردند.

الحشد الشعبی اعلام کرد که این عملیات با هدف تعقیب و بازداشت عناصر پنهان داعش در شمال الرمادی استان الانبار صورت می‌گیرد.

عناصر داعش اگرچه منطقه خاصی را از عراق را در اختیار ندارند، ولی در بیشتر مناطق صحرایی این کشور پنهان شده‌اند و در سوریه نیز در مناطق شمال شرقی این کشور نفوذ دارند.

سازمان ملل متحد سال مردادماه گذشته گفته بود که «حدود ۳۰ هزار عنصر داعش همچنان در عراق و سوریه حضور دارند که قادرند با وجود شکست آنان و قطع کمک‌های مالی، حملات تروریستی انجام دهند».

نظر شما!!